Autorzy 2023 - promocja!

Biało-Czerwone Róże dla polskich negocjatorów

opublikowano: 1 lipca 2021
Biało-Czerwone Róże dla polskich negocjatorów
Fratria

Portal wPolityce.pl obchodził swoje 11. urodziny. Z tej okazji nagrodził Biało-Czerwonymi Różami kolejnych laureatów.

W tym roku było ich pięcioro: Mateusz Morawiecki, Konrad Szymański, Tadeusz Kościński, Małgorzata Jarosińska-Jedynak i Waldemar Buda. Relacja z tej niezwykłej uroczystości na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.

Podczas uroczystej ceremonii redaktor naczelna serwisu wPolityce.pl, Marzena Nykiel, przypomniała o genezie tego medium. Stwierdziła, że wcześniej w kraju głoszono mnóstwo nieprawdy i manipulacji. Szczególnie w kwestii katastrofy smoleńskiej. Wersja rosyjska powtarzana była wciąż z uporem. I tylko tłum na Krakowskim Przedmieściu rósł, głos obywatelski stawał się coraz bardziej wyraźny i głód prawdy cały czas odzywał się niestłumiony. Na ten trudny moment weszli Jacek i Michał Karnowscy i stwierdzili, że to jest czas, kiedy konieczne jest inwestowanie w media, że to jest moment, kiedy głód prawdy musi zwyciężyć. Tak powstał pomysł portalu. W kilka osób dołączyliśmy do tej małej wtedy jeszcze drużyny i nie wydawało się, że dojdziemy do tego miejsca, w którym jesteśmy dziś – powiedziała Nykiel. Zapewniła także, że… dalej będziemy stać na straży wartości – o tym możemy zapewnić jako zespół.

Osoby, które uhonorowano Biało-Czerwonymi Różami portalu wPolityce.pl należą do grupy negocjacyjnej, która wywalczyła dla Polski rekordowe środki z Unii Europejskiej w ramach funduszu odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. Zespołowi temu przewodniczył premier Mateusz Morawiecki. Odbierając Biało-Czerwone Róże, szef rządu powiedział: „Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu całego naszego zespołu, całej Rady Ministrów za to wyróżnienie i dostrzeżenie, jak ważnym procesem dla rozwoju Polski był proces negocjowania KPO i całego wielkiego projektu, który można nazwać »włączenie środków europejskich do Polskiego Ładu«”. Dodał także, że: „Dziś mimo trudności geopolitycznych wierzę, że jest dobry czas dla Polski i ten czas musimy wykorzystać”.

W relacji z wydarzenia przytoczono także wypowiedź wyróżnionego nagrodą ministra Konrada Szymańskiego, który przybliżył, jaka strategia przyświecała polskim dyplomatom podczas negocjacji z UE. Unikalnym faktem jest to, że Polska, jako jedyny duży kraj, jest beneficjentem nie tylko wieloletnich ram finansowych, ale i funduszu odbudowy” – podkreślił. Przypomniał, że nie było oczywiste to, iż tak właśnie będzie. „Pamiętamy przecież, że i wtedy, i dziś Polska należy do krajów, którego wskaźniki makroekonomiczne są jedne z najlepszych w UE. Ten argument bardzo zachęcał wiele stolic do tego, aby kraje takie jak Polska w szczególności od funduszu odbudowy odciąć, mówiąc nam szczere czy nieszczere komplementy, że skoro wszystko idzie tak dobrze, skoro wasze wskaźniki makroekonomiczne są tak dobre, to nie potrzebujecie pomocy. Przełamanie tego oporu i zwrócenie uwagi na to, że to nie tylko odbudowa, ale i odporność na przyszłość, było wielkim sukcesem, który otworzył drogę do tej sytuacji, która jest unikalna w skali Unii” – czytamy.

Więcej o uroczystej gali Grupy Medialnej Fratria w najnowszym numerze „Sieci” dostępnym w sprzedaży od 28 czerwca br., także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła