Autorzy 2023 - promocja!

Brudziński: PiS wyciąga rękę

opublikowano: 11 lipca 2014
Brudziński: PiS wyciąga rękę lupa lupa
fot. PAP/Tomasz Gzell

„Odpowiedzią na patologię rządu PO-PSL powinna być zjednoczona prawica”.

Stefczyk.info: I znowu porażka – taki przekaz płynie z mediów, które przekonują, że nie ma już szans na zjednoczenie prawicy przed sobotnim kongresem. Czy w Pana ocenie zjednoczenie jest jeszcze możliwe?


Joachim Brudziński: Sobotnie spotkanie nie jest żadnym kongresem. To jest w dużej mierze próba odpowiedzi na pytanie, czy jest wola środowisk polskiej prawicy patriotycznej, by połączyć siły. Czy jest chęć, aby w ramach potrzeby przed jaką staje nasze państwo skonsolidować tę część polskich partii prawicowych, które uważają, że trwanie rządu Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego to czas stracony dla naszego kraju. To również pokaże, czy część prawicy będzie petryfikować i cementować to, co dziś jest polskim problemem. Wydarzenia w polskim Sejmie wskazują, że ta władza jest tak skompromitowana, ubabrana w różne patologie. Pytanie, czy ona będzie trwała.


Do kogo to pytanie? Do kogo Państwa oferta?

 

PiS wyciąga rękę do wszystkich środowisk obozu patriotycznego i mówi: spotkajmy się i podpiszmy deklarację woli, że chcemy się jednoczyć, chcemy budować nową jakość na polskiej prawicy, a nie kupczmy i targujmy się o miejsca na listach czy o ewentualne profity wynikające z pieniędzy przeznaczonych dla partii politycznej. To jest najgorszy z wariantów, jaki moglibyśmy Polsce zafundować. Jutrzejsze spotkanie jest gestem bardzo czytelnym dla opinii publicznej, czy przedstawiciele mniejszych partii prawicowych wykazują wolę takiego zjednoczenia, czy mają zamiar uprawiać targi o kolejne miejsca i ewentualne synekury wynikające z prowadzonej polityki.

Cała rozmowa na Stefczyk.info

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła