Autorzy 2023 - promocja!

Cała prawda o OFE

opublikowano: 7 września 2013
Cała prawda o OFE lupa lupa
sxc.hu

Jak do tego doszło, że Otwarte Fundusze Emerytalne stały się taką siłą na polskim rynku kapitałowym? Dlaczego tak wielu Polaków dało się namówić na ryzykowne inwestycje w tym sektorze? I dlaczego ten śmierdzący przekrętem na kilometr plan znajduje tylu obrońców? Krzysztof Wołodźko ujawnia całą prawdę o OFE na wGospodarce.pl!

"Społeczeństwo jest zdezorientowane. Ale nie mniej zdezorientowane było wówczas, gdy rząd Jerzego Buzka podłożył pod budżetu kraju tę tykającą bombę zegarową, jaką był i jest system OFE.  Tak, to  przede wszystkim wówczas oszukano ludzi. Więcej: działano na szkodę państwa polskiego, co w pełni już wskazuje obecna sytuacja. A zmiany przeprowadzono bez jakiejkolwiek rzetelnej debaty publicznej, zdano się na machinę propagandową rządu, mediów, znacznej części ekonomistów. Ludzie krytyczni wobec OFE prawie w ogóle nie byli dopuszczani do głosu ani przez media, ani przez klasę polityczną."

Wołodźko ujawnia kulisy „kupowania” głosu i przychylności mediów, polityków oraz ekonomistów przez wielkie spółki, które finansowały ofensywę OFE.

„1,4 miliona dolarów na publiczną strategię edukacyjną na rzecz przegłosowania reformatorskiego ustawodawstwa. Pieniądze zostały spożytkowane na dystrybucję ulotek dla związków zawodowych i pracodawców, stworzenie wąskiej grupy dziennikarzy posiadających wiedzę na temat reform oraz wyjazdy studyjne dla dziennikarzy, parlamentarzystów i urzędników państwowych do Argentyny, Chile, Danii i innych krajów. Uczestnicy tych wycieczek zostali wyselekcjonowani przez polskie Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Reformy Systemu Zabezpieczenia Społecznego. Wyjazdy były najdroższym elementem tej kampanii, ale miały także duże znaczenie, przyczyniając się do zmiany punktu widzenia uczestników”. Aż chce się zawołać: prosimy o nazwiska! Dziennikarzy, parlamentarzystów, urzędników państwowych. Choć pewnie wkrótce sami znów się odezwą."

Pełna treść wstrząsającego artykułu Krzysztofa Wołodźko dostępna do lektury wGospodarce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła