Autorzy 2023 - promocja!

Chcą zabić prawdę

opublikowano: 5 listopada 2013
Chcą zabić prawdę lupa lupa

W najnowszym numerze „wSieci” bracia Karnowscy rozmawiają z mecenas Marią Szonert-Biniedą, która mówi: „uważam, że zamach w Smoleńsku przygotowały polskie i rosyjskie służby specjalne. Środowiska, które wywodzą się ze służb specjalnych PRL”.

Na pytanie braci Karnowskich: kiedy pani poczuła, że coś jest nie tak z wyjaśnianiem przyczyn tragedii, mecenas Maria Szonert-Binieda odpowiada: „W maju pojechałam do Waszyngtonu na konferencję poświęconą mordowi katyńskiemu, zorganizowaną przez Fundację Kościuszkowską. Obecni byli przedstawiciele kongresu USA, administracji prezydenta Baracka Obamy, świata akademickiego, a także polskiej i rosyjskiej ambasady. Wszystko to odbywało się w cieniu katastrofy smoleńskiej. Na tej konferencji niektórzy przedstawiciele Polski i Polonii składali stronie rosyjskiej wyrazy współczucia, że katastrofa ta postawiła ich w takiej trudnej politycznie sytuacji”.

Mecenas dodaje, że wspomniani przedstawiciele Polski i Polonii przepraszali Rosjan za ten dyskomfort.

I mówi: „dla mnie to był pierwszy szok. A drugi związany był z dyskusją wokół Katynia na tej konferencji. Poza wyjątkami przekaz był jeden: kochajmy się i zapomnijmy”.

Pełna treść rozmowy z mecenas Marią Szonert-Biniedą w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”
w sprzedaży już 4 listopada, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Tygodnik wSieci jest już dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Tylko teraz w Nexto można wypróbować prenumeratę cykliczną tygodnika bez ponoszenia jakichkolwiek opłat przez okres 7 dni. Więcej na  http://blog.nexto.pl/?p=2934 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła