Autorzy 2023 - promocja!

Czabański: orzeł wszystko może!

opublikowano: 1 października 2013
Czabański:  orzeł wszystko może! lupa lupa

Z centrali przyszła dyrektywa, żeby zaatakować Prawo i Sprawiedliwość za spot reklamowy w sprawie referendum w Warszawie. Portale internetowe, telewizje, radia i gazety zapełniły się wczoraj właściwą treścią. Niezawodna „Gazeta Wyborcza” podała obowiązujący ton: „brudne chwyty”, „wprowadza w błąd”. 

Inna sprawa, że redaktorzy mogli bardziej przyłożyć się do pracy, nie dodali przecież, że spot ten „rujnuje polską służbę zdrowia”, „zwiększa bezrobocie i umieralność niemowląt”, „toruje drogę faszyzmowi”. 

Zbiegiem okoliczności, jakże złośliwych!, w tym samy czasie do mediów dotarła informacja,  że  Polskie Radio SA odmówiło wyemitowania innego spotu na temat warszawskiego referendum, spotu komitetu inicjatorów tegoż referendum, wywodzących się z różnych orientacji politycznych, z burmistrzem Ursynowa Piotrem Guziałem na czele. Sprawa ta była przez parę godzin obecna na wszystkich portalach. I budziła krytyczne komentarze, co nie dziwne, ponieważ radiofonia publiczna odmówiła sprzedaży czasu reklamowego – ze względów politycznych! Jak należy się domyślać,  jej władzom nie podobała się treść spotu, zwłaszcza nawoływanie do wzięcia udziału, bo przecież władza nawołuje do bojkotu referendum. W ten sposób radiofonia stanęła zdecydowanie po jednej stronie sporu politycznego. To akurat nie dziwi. Władze Polskiego Radia składają się przecież z przedstawicieli PO, PSL i zasłużonych funkcjonariuszy stanu wojennego, obecnie  SLD. A wtajemniczeni twierdzą, że za sznurki pociąga tam osławiony Włodzimierz Czarzasty, dziś przyboczny Leszka Millera. Nad wszystkim zaś unosi się cień pana prezydenta Komorowskiego, który niczym  „orzeł wszystko może”.

Brak centralnej interpretacji w sprawie drugiego spotu spowodował jednak, że  prostolinijni odbiorcy mediów mogli się poczuć skonsternowani. Owszem, PiS wydał z siebie  wredny spot, wiadomo. Ale dlaczego Polskie Radio cenzuruje spot komitetu obywateli niezadowolonych z rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz? Dlaczego ludzie Czarzastego ramię w ramię z „Gazetą Wyborczą”  bronią pani prezydent Warszawy? Dla ludzi pamiętających  czasy, kiedy „Rywin przychodził do Michnika”, było to nawet zabawne widowisko.

Żeby zatem uciąć gorszące sceny, od dziś „w mainstreamie” nie spotka się już nigdzie informacji o tym, że Polskie Radio odmówiło sprzedaży czasu reklamowego na spot referendalny. Po paru godzinach brylowania na czołówkach, wczoraj w nocy wiadomość ta „spadła” w portalach na miejsca niewidoczne.  Oczywiście, wredny spot PiS-u nadal jest atakowany.  I to też jest ciekawa informacja o polskich mediach.

1 października 2013                                                        Krzysztof Czabański



 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła