Autorzy 2023 - promocja!
Pod patronatem
Dnia:
Do:
Gdzie:
Krynica-Zdrój

Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój

opublikowano: 9 lipca 2014
Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój

Już ponad  7000 biegaczy z całego kraju i zagranicy zgłosiło swój udział w sportowych zmaganiach w Krynicy-Zdrój, które odbędą się w dniach od 5 do 7 września.   PZU Festiwal Biegowy jest jedynym tak wszechstronnym i różnorodnym wydarzeniem biegowym w kraju.

W ciągu trzech dni zawodnicy mają do wyboru ponad 20 biegów o łącznej długości tras wynoszącej niemal 300 km. Od 400-metrowych Biegów Deptaka dla dzieci, przez krynicką milę, życiową dziesiątkę, półmaraton, Koral Maraton, aż po 100-kilometrowy Bieg 7 Dolin, od tego roku rozgrywany w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratonie. Dla najsilniejszych zawodników rozgrywana jest biegowa etapówka – składający się z 8 biegów IRON RUN. W tym roku program tego wielkiego biegowego święta wzbogacił się o kolejne konkurencje m.in. półmaraton, bieg na 15 km, bieg nocny i minimaraton. Pula nagród tegorocznego Festiwalu to 450 000 złotych a nagroda główna jest samochód osobowy, który zostanie rozlosowany wśród wszystkich, którzy ukończą Koral Maraton.

Największym wzięciem wśród biegaczy cieszy się Życiowa Dziesiątka. Najpopularniejszy i najczęściej rozgrywany dziś w kraju dystans 10 km chce pokonać już ponad 2000 osób. Wielu liczy na nowe rekordy życiowe, bo trasa z Krynicy do Muszyny w całości prowadzi w dół. Ponad 1000 zgłoszeń jest już do Biegu 7 Dolin. Towarzyszące mu ultramaraton oraz bieg górski na dystansach 66 i 36 km zachęciły do startu łącznie ponad 700 osób.

Festiwalowi co roku towarzyszą targi sprzętu sportowego i turystycznego, w których w 2013 roku uczestniczyło ponad 100 wystawców. Festiwal to nie tylko sportowa rywalizacja i aktywny wypoczynek ale także doskonała zabawa podczas koncertów, które odbywają się na krynickim deptaku. W ubiegłych latach gościliśmy m.in. Golec uOrkiestrę i Budkę Suflera.

Zapisy na biegi można dokonać w sekcji REJESTRACJA, na głównej stronie portalu   www.festiwalbiegow.pl

 

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła