Autorzy 2023 - promocja!

Gadowski: Polskie służby działają jak gangi

opublikowano: 23 września 2014
Gadowski: Polskie służby działają jak gangi lupa lupa

Zapis czatu z Witoldem Gadowskim.

Kim Pan jest i czym się Pan zajmuje?

Jestem Witold Gadowski, zajmuje się ujawnianiem prawdy

Czy Do Rzeczy powinno publikować materiały na prof. Kieżuna, czy nie?
Czy uważa Pan że to zemsta za krytykę rewizjonistów z Zychowiczem na czele?

Dziennikarz nie odpowiada na takie pytania. Boli mnie ten tekst, jeśli to prawda to boli w podwójnie. Dziennikarz jednak jest od pokazywania prawdy, nawet tej szarpiącej nerwy. Szkoda że atakuje się starszego Pana, który na dodatek jest w sporze z salonem. Chciałbym wierzyć w to, że to przypadek.

Co Pan uważa na temat artykułu Do Rzeczy "Tajemnica Tamizy"? Jeśli to prawda, że prof. Kieżun współpracował z SB, czy taki artykuł powinien się ukazać?

To bolesna wiadomość, mam nadzieję że autorzy wiedzą co czynią. Mnie sprawili wielką przykrość.

Czy zna Pan prawdziwe powody odejścia Bronisława Wildsteina  z Telewizji Republika? I czy mamy już się martwić?

Znam, ale to kulisy prywatnej, koleżeńskiej rozmowy. Nie do powtarzania.

Czy prawica wreszcie sie zorganizuje i rozliczy PO?

Mam nadzieję, że patrioci i niepodległościowcy zjednoczą się na tyle aby wydrzeć władzę z rąk postkolonialnych kosmopolitów z kompleksem metropolii.

Kiedy będzie pański komentarz nt. Pana Lasoty?

Pozdrawiam. Właśnie rozpoczynam walkę ostateczną z Jackiem Majchrowskim. Pomogę panu Markowi Lasocie. W Krakowie to będzie dobra zmiana. Postkomunistyczna klika musi zniknąć raz na zawsze.

Jest Pan jednym z nielicznych uczciwych dziennikarzy, którzy zdają się mieć sporą wiedzę na temat tajnych służb Polski. Jak by je Pan oczyścił, skoro gołym okiem widać, że stara ubecka kadra potrafiła nawet młodych (wtedy) patriotów z solidarności którzy dołączyli, zdemoralizować? Opcja zerowa z kilkoma wyjątkami? Im niżej w strukturach tym lepiej?

Krańcowa deubekizacja, wywalenie także wszystkich oficerów którzy wysługiwali się politykom. Służby muszą być poza doraźnym kontekstem polityki, służby służą Państwu Polskiemu.

Panie Witoldzie, kiedy "odbijemy" Polskę. Czy w najbliższych wyborach PiS wygra wybory ?

Tak, PiS wygra wybory, bowiem rząd Kopacz ostatecznie skompromituje obecną uzurpacyjną elitę. Problem w tym, czy PiS wygra z koalicją PO, PSL, SLD, Palikota ...problem leży w realnej zmianie władzy. Tu mam wątpliwości, czy zwycięstwo PiS w przyszłym roku będzie wystarczające.

Czy ma racje Aleksander Ścios pisząc o systematycznej budowie reżimu prezydenckiego, czego emanacja jest „afera taśmowa” i pro-prezydencki obecny rząd? Jakie jest Pana zadanie?

Nie ma racji, Komorowski to zbyt słaba osobowość i intelekt, aby na nim opierać koncepcje utrzymania władzy. Co innego tzw. ośrodek prezydencki - tak tam rodzą się koncepcje dalszej totalizacji życia społecznego w Polsce. To ośrodek reintegracji ludzi z WSI. Afera taśmowa to ludzie ze związkami z WSI, ale akurat o tym pan Ścios ma niewielkie pojecie.

Jak Pan ocenia "pojednanie PiS-u ze zdrajcami" tzn. Ziobro, Kurski i do tego były min. spraw. w rządzie PO - Gowin, który firmowal wszystkie fałszerstwa ze śledztwa?

Na szczęście nie jestem politykiem. Polska znalazła się w sytuacji, w której wszystkie ręce potrzebne są na pokładzie. Mam ochotę mówić Broniewskim...

Czy nie obawia się Pan tego, ze obserwujemy podobne zjawisko jak przed porażką PiS-u, tzn. ucieczki do PO aby być przy korycie, a obecnie zaczynają się powolne przesuwania do PiS-u osób, które sie nie załapały do PE i nie maja szans winnej partii. Czyli mamy mieszanie w tym samym sosie. Czyżby wszyscy oni ponabierali tak dużo kredytów?

Bądźmy wyrozumiali, nie wszyscy są herosami, grunt aby mieli dobre intencje.

Dlaczego pan J. Kuźniar to taki jełop i jak taki ktoś może pracować w telewizji?

Nie komentuję osądu ludzi wobec których nie żywię miłych uczuć. Poziom jego wiedzy i rzemiosła - to akurat mogę ocenić - jest zatrważający. To przykład na prawo Kopernika - Greshama - działające we współczesnym, polskim dziennikarstwie.

Widziałem wieczór autorski z Martą Łysek. Z kontekstu wynikało, że macie jakąś szkółkę pisarską. Gdzie to jest? Jakieś namiary w sieci może Pan dać? Wpisałem "Gadowski kurs pisania" ale nic się nie pojawia.

Prowadzę zajęcia "creative writing" na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie - powieść Marty jest właśnie efektem naszych zajęć, będą następne. To pionierski program na skalę całego kraju.

Jak Pan sądzi czemu z setek tysięcy osób zarejestrowanych przez SB jako TW, redaktor Lisicki postanowił się pochylić akurat nad Witoldem Kieżunem?

Jest mi przykro z powodu tego tekstu, proszę jednak zapytać Lisickiego.

Jak odbić Polskę z rak mafii różowo-czerwonej?

Poprzez zbiorowe poruszenie świadomości jej obywateli. Czynię to od lat. Jeżdżę jak katecheta po Polsce.

Jest Pan jednym z nielicznych (jedynym?) , który z obozu patriotycznego zwraca uwagę na to ,że trzeba tworzyć kulturę nową i że reszta prawicy to lekceważy. Dlaczego Pańscy koledzy są tacy głupi i nie rozumieją, że potrzeba wspierać literaturę i inne działy kultury , które będą służyć dobru i Polsce np. powieść będącą zaprzeczeniem tych wszystkich dziadostw lansowanych przez główny nurt?

Walka o kulturę to walka o świadomość, dlatego zacząłem pisać powieści o Andrzeju Brennerze.

Kogo widziałby Pan w roli kandydata na prezydenta ze strony PiS?

Profesora Andrzeja Nowaka...marzenie.

Dziękuję że jesteście i za bezkompromisową prawdę. Proszę o Pana zdanie, czego możemy oczekiwać po dezercji Tuska i czy jest wreszcie szansa na przejęcie władzy przez uczciwych ludzi?

Po dezercji Tuska nastąpi ostateczna kompromitacja obecnych elit rządzących.

Jakie ma Pan zdanie na temat obecnych polskich tajnych służb (wojskowych)? Czy szerzy się tam taka sama patologia jak w WSI?

Polskie służby działają jak gangi, wielokrotnie już mówiłem o swoich pomysłach na utworzenie niepodległych służb, te są postpeerelowskie.

Czy powrót powszechnego poboru jest realnym zagrożeniem?

Służba w armii jest zaszczytem dla obywatela. Pobór powinien być powszechny.

Czy uważa Pan czerwiec 92 za przełomowy pod względem dalszych wydarzeń w kraju pod względem manipulacji politykami, formowania partii, linii politycznych? Piskorski w swojej książce praktycznie NIC nie wspomina o powiązaniach Tuska ze służbami. Czy uważa Pan, że celowo to ukrywa, czy takiej współpracy nie było? Ostatnie: czy prywatyzacja popełniona przez Lewandowskiego to było zło konieczne, czy efekt współpracy w tych czasach z biznesmenami, co jak wielu uważa, było normalne.

Tak, problem polskich barier tkwi w umowach "okrągłego stołu" i nieprzeprowadzonej w porę lustracji.

Jaka jest Pana "recepta" na poprawę państwa polskiego i czy według Pana damy rade wprowadzić JOW-y ???

Same JOW-y nie załatwią niczego, powiększą jedynie polityczną korupcję. Tu potrzebna jest gruntowna przebudowa kultury, elit. Na początek należy ustawowo zakazać reklam w mediach, których finansowanie pochodzi z budżetów publicznych.

Skoro zna się Pan na obcych służbach, co wszyscy sugerują, to które obce służby według Pana mają największe wpływy w PL ?

Niemcy i Rosjanie, to naturalne.

Czy społeczeństwo znowu łyknie "ustawkę" trzech panów (Schetyna,Solorz,Komorowski) dzięki której każdy z nich coś zyskał. Solorz sporą kasę z reklam i rekordowej widowni, Komorowski pijarowsko kilka procentów poparcia ?

Mam nadzieję, że nie łyknie, a na pewno nie przełknie.

Narodowość, Pochodzenie ?

Moje? Polak z korzeniami tararsko – góralskimi.

Podoba mi się tekst, jego prawda, o tym, że okrągły stół zablokował powrót elity. A Tusk jest konsekwencją tego co przygotował Kiszczak. Jaki jest wg Pana powód, że ludzie tego nie widzą? Nieznajomość historii czy brak logicznych procesów myślowych w narodzie?

Zabieganie, otumanianie przez polskojęzyczne media.

Czy to prawda, że jeden z byłych premierów RP był agentem Stasi o kryptonimie "Oscar"?

To wiedzą archiwa Instytutu Gaucka oraz ... Rosjanie.

Czy kiedyś tacy panowie jak Lis, Durczok, odejdą w niebyt?

Mam nadzieję że kiedyś odbarczą polskie media i znikną.

 

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła