Autorzy 2023 - promocja!

Lorenc laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego

opublikowano: 16 maja 2015
Lorenc laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego lupa lupa
Fot. wPolityce.pl

Kompozytor Michał Lorenc otrzymał Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wręczenie nagrody odbyło się podczas Kongresu „Polska Wielki Projekt” w warszawskim hotelu Novotel Centrum.

"Michał Lorenc to prawdziwy Europejczyk, lecz przede wszystkim gorący patriota uczestniczący świadomie w życiu narodu, świadomie włączający się w opisywanie najważniejszych momentów naszej najnowszej historii – tych tragicznych i tych radosnych" - usłyszeliśmy w laudacji na cześć kompozytora.

Słowa wdzięczności dla laureata wyraził również reżyser Antoni Krauze, który współpracował z artystą przy filmie „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

"Podziękowanie dla Michała za to, co dla mnie zrobił. Znamy się przez wiele lat, ale dopiero w 2010 roku dostąpiłem zaszczytu, że Michał napisał muzykę do tak ważnego dla mnie filmu, jakim był 'Czarny czwartek' przypominającym o tragedii na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku" - podkreślił Krauze.

Nagrodę kompozytorowi wręczył Jarosław Kaczyński, który wygłosił również z tej okazji przemówienie.

"Dziękuję Michałowi Lorencowi za to, co zrobił dla polskiej kultury, ale także za to, co robi dla nas – tych wszystkich, którzy chcą budowania silnej Polski, a silną Polskę buduje się w różnych sferach, przy czym na dłuższą metę ta sfera, którą pan reprezentuje – kultura jest rozstrzygająca, najważniejsza"powiedział prezes PiS, po czym na sali rozległy się oklaski.

Na koniec głos zabrał sam laureat, który podziękował za nagrodę.

"Bardzo dziękuję za te wspaniałe owacje, dziękuję za zaszczyt i honor, który mnie spotkał. (...) Wielcy laureaci tej nagrody – Jurek Kalina, który z nami jest i z którym miałem okazję współpracować, mój wielki kolega Lech Majewski wyznaczają mi bardzo wysoką poprzeczkę swoim wspaniałym towarzystwem. Dziękuję bardzo!" - powiedział Lorenc.

gah

Cała relacja na portalu wPolityce.pl 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła