Autorzy 2023 - promocja!

Morawiecki w "Sieci": Nie dajmy się uwieść szarlatanom

opublikowano: 21 maja 2019
Morawiecki w "Sieci": Nie dajmy się uwieść szarlatanom

"Polska naprawdę jest na dobrym kursie. Proszę, nie zepsujmy tego".

Polska naprawdę jest na dobrym kursie. Proszę, nie zepsujmy tego, nie dajmy się uwieść szarlatanom, którzy już kiedyś pokazali, jak niewiele umieją. Dlatego powtarzam: to nie są wybory europejskie. To są wybory jak najbardziej polskie. Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają w nowym wydaniu tygodnika „Sieci” z premierem Mateuszem Morawieckim.

Podczas wywiadu Jacka i Michała Karnowskich z premierem Mateuszem Morawieckim poruszono kwestie eurowyborów, które odbędą 26 maja. Premier podkreślił, że „nikt nie miał złudzeń, że będzie łatwo. Walczymy z połączonymi siłami naszych konkurentów, walczymy o mandaty do Parlamentu Europejskiego. To taka rywalizacja piątek – my mamy naszą piątkę Kaczyńskiego. Opozycja również ma piątkę. Pięć partii złączonych niedobrymi emocjami wobec Prawa i Sprawiedliwości”.

Skomentował także działania opozycji:

„opozycja dąży do tego, żeby rozhuśtać emocje w Polsce. To jest zresztą dość słabe, bo po prawie czterech latach w opozycji nasi konkurenci nie są w stanie położyć na stole solidnego programu choćby udającego, że jest jakąś lepszą ofertą od naszej […]. Naszym głównym celem jest europejskość rozumiana jako ciągłe podwyższanie standardu życia rodaków”.

Premier Morawiecki wypowiedział się również o książkach, które powstały na jego temat w ostatnim czasie: „W przypadku teorii i spisków przedstawionych w pierwszej książce aż boję się przyznać, że czasami lubię zjeść chińszczyznę albo pizzę, bo zostanę zakwalifikowany jako agent wpływów chińskich albo włoskich w Polsce. Druga książka to zasadniczo próba pokazania, że byłem niedobrym prezesem banku. Cóż, widać, że podwojenie liczby klientów, podwojenie zysków, najwyższa lub jedna z najwyższych rentowności to nie sukces, ale porażka. Trudno mi to skomentować. Jest w obu książkach wiele różnych zmanipulowanych fragmentów”.

Premier wskazał też na komentarze potwierdzające rozwój polskiej gospodarki: „Ostatnie podniesienie prognozy naszego wzrostu gospodarczego przez Komisję Europejską, słowa unijnego komisarza Pierre’a Moscovici, iż w Polsce nastąpił spektakularny sukces, są ważną recenzją. Nasz wzrost gospodarczy szybuje wysoko, w czasie gdy niemiecki i strefy euro poważnie słabnie. To dowód na rosnącą dojrzałość naszej gospodarki, na znalezienie własnych źródeł rozwoju”. Podkreśla ponadto, że „w polityce rozwojowej i w polityce prorodzinnej nie działo się w Polsce tak dużo i dobrze od 30 lat, jak dzieje się od początku naszych rządów. Teraz jest też czas mobilizacji naszych wyborców. Stawką jest przyszłość Polski oraz Europy”.

Premier Morawiecki odniósł się również do poruszanego ostatnio często tematu pedofilii w Kościele: „Jesteśmy formacją, która od momentu założenia walczyła o zero pobłażania dla przestępców, o twardą, skuteczną, stającą w obronie każdego skrzywdzonego obywatela politykę karną państwa. Ludzie, którzy byli za łagodnym podejściem do przestępczości, którzy optowali za niskimi karami, także za najbardziej bestialskie zbrodnie, byli i są po innej stronie sporu. To my przygotowaliśmy i wdrożyliśmy rejestr skazanych za pedofilię”.

Premier skierował też swoje słowa do wyborców: „Proszę zatem każdego wyborcę, by zrobił spokojny, wolny od emocji bilans ostatnich lat. Czy twojej rodzinie żyje się dziś lepiej niż cztery lata temu? Właśnie – to jest przykład takiego kluczowego pytania przed wrzuceniem kartki wyborczej. Wiem, że dotrzymaliśmy słowa w wielu obszarach. Coraz więcej owoców wzrostu trafia do zwykłych Polaków. Proszę, nie zepsujmy tego, nie dajmy się uwieść szarlatanom, którzy już kiedyś pokazali, jak niewiele umieją. Dlatego powtarzam: to nie są wybory europejskie. To są wybory jak najbardziej polskie”.

 

 

Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 20.05.2019 r., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl .

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła