Autorzy 2023 - promocja!

PKW to żółw z zakwasami mięśni

opublikowano: 27 maja 2014
PKW to żółw z zakwasami mięśni lupa lupa

Zapis czatu z Krzysztofem Feusettem.

Jak powinien wyglądać pogrzeb Jaruzela?

Tak jak jego życie. A poważniej - są ludzie, którzy umarli za życia, przypominam, że pan Jaruzelski nie był już w stanie stanąć nawet przed sądem, by okazać resztki honoru. Pogrzeb - cichy, skromny, żałobę chyba bym zaczął łamać osobiście.

Panie Krzysztofie, która z przyznanych dotąd Panu nagród była dla Pana najcenniejsza?

Mistrzostwo II LO w Opolu w tenisie stołowym, Złota Ryba, miłe słowa Czytelników.

Czy uważa Pan za możliwą koalicje PiS - NP w 2015 ? Czy taki zabieg wyszedłby PiS na dobre ?

Wyobrażam sobie wiele koalicji, ale nie jestem pewien, czy w 2015 roku pozycja KNP będzie równie dobra jak dzisiaj.

Co Pan sądzi o wynikach eurowyborów ?

Były oczywiście do przewidzenia. Dużo optymizmu dla PiS, pożegnanie z SP i Palikotem, nerwy w PO, euforia u Korwina. Coś się kończy, choć niekoniecznie coś się zaczyna...

Czy wg Pana dla PiS-u dobrze że do PE dostał się JKM i jego KNP dzięki czemu atak mediów mainstreamowych rozłoży się na dwie partie, a nie tylko na PiS ?

Każdy głos nie na PiS jest głosem dla PiS straconym. Atak mainstreamu nasili się stosownie do potrzeb i JKM tego nie wyhamuje.

PKW to synonim...

Żółwia z zakwasami mięśni.

Jakieś przewidywania w związku z wynikami eurowyborów i nadchodzącymi samorządowymi?

PiS, PO, JKM, SLD, PSL. To oczywiście zabawa, ale tak się, na dziś, rysują dla mnie wyniki wyborów samorządowych.

Zwracam uwagę że nie ma takiej partii jak JKM.

A jednak bez JKM nie ma KNP... Ok, na 3. KNP.

Jak Pan skomentuje zwycięstwo KNP i trend na to ugrupowanie w społeczeństwie? Jakieś prognozy?

Przykro mi, że JKM - z faceta w swej utopii konsekwentnego do bólu (czasem żołądka ze śmiechu) przeistoczył się w sędziwego watażkę młodzieży. Jego opinie o Hitlerze, niepełnosprawnych, śmierci Grzegorza Przemyka, kobietach, gwałcie - sprawiają, że zacząłem zgadzać się z Donaldem Tuskiem - też bym ręki raczej nie podał.

Muzyka którego z kompozytorów Panu najbliższa: Purcella, Monteverdiego, Buxtehudego czy Zelenki?

Erika Satie i Mozarta.

Narodowa w treści i w formie wódka czy ruda imperialistyczna pędzona na myszach whisk(e)y?

Przysięgam, że jestem trzeźwy:)

Jakie jest Pana stanowisko na temat pogrzebu Wojciecha Jaruzelskiego? Poprzednie ekipy rządzące dopuściły do pochówku na Powązkach, zbrodniarzy komunistycznych. Czy zatem dla dobra publicznego nie warto byłoby pozostawić tę sprawę woli rodziny, jednocześnie czekając na surowy osąd historii? W co wierzę.

Pozostawienie rodzinie decyzji, czy chce by zmarły był chowany z honorami, może być zabójcze dla powagi państwa. Jaruzelskiego powinny osądzić polskie sądy i to, że tak się nie stało, jest wielką porażką Polaków.

Kiedy znowu można się spodziewać jakiegoś dłuższego felietonu o kulturze i żenującym polskim show biznesie?

W każdej chwili:) Materiału chyba nie zabraknie...

Co sądzi Pan o propozycji Zbigniewa Ziobry o stworzeniu wspólnej listy z PiS'em na przyszłoroczne wybory parlamentarne? Uważa Pan, że jest to tylko ratowanie się przez zniknięciem z polityki czy faktyczna chęć współpracy dla wspólnego dobra?

Nie przypominam sobie boksera, który po ciężkim nokaucie staje wieczorem w drzwiach domu przeciwnika i pyta: "To co, remis?"

Dzięki, że Pan i Pana koledzy jesteście. W obecnych czasach krytyka rządu Słońca Peru i zdobywcy Dolomitów to bardzo odważny krok.

To tylko dowód, że odwaga staniała:)

Czy dobre pióro felietonisty zawdzięcza Pan nauczycielom, poprzednikom, rodzicom czy tylko Panu Bogu?

Założenie jest fałszywe, choć dziękuję za dobre słowo. Wpływ mieli po części wszyscy wymienieni, co do Pana Boga, jestem mu wdzięczny za zupełnie inne sprawy.

Zbyt duża skromność. Niech Bóg pomaga dalej!

Bardzo dziękuję, śp. Babcia mawiała: "Jak Pan Bóg nie opuści, to świnie nie zjedzą". Pozdrawiam!

Ma pan bardzo dziwne nazwisko, jakie jest pana pochodzenie?

Pochodzenie jest polskie, pradawne korzenie - francuskie, stąd nazwisko.

Czy lewica w Polsce ma szansę odbić się od dna?

Tylko wtedy, gdy pojawi się na niej autentyczny lider, spoza PZPR i LGBT. Mógł nim być Sierakowski, ale czeka chyba na 70. urodziny:)

 

Będzie normalnie? Warto wracać po 20 tu latach? Próbowałem kilka razy i kicha. Jak nie Miller, to Kwach, a teraz ten, no jak mu tam...Tusk?

To zależy na kogo Pan czeka, wracać zawsze warto.

Czy wyniki euro wyborów mówią nam cokolwiek o bitwie, która nas czeka w 2015? Łyk optymizmu?

Chyba tylko tyle, że będzie zacięta, ale o tym wiadomo od roku. Z drugiej strony któż mógł przewidzieć tak gwałtowny rozwój wydarzeń na Ukrainie, który w tych wyborach dodał głosów Platformie. Polityka ma swoją nieprzewidywalną dynamikę.

Czy nie uważa Pan, że ostatnio słabnie antyunijny głos PiS'u i dlaczego tak się dzieje?

Nie uważam, choć cichnie być może w porównaniu z hałasem wytwarzanym przez JKM. Głosy antyunijne zawsze jednak były w PiS w zdecydowanej mniejszości.

Co Pan sądzi o słabości kadrowej PiS i o nepotyzmie w tej partii?

O nepotyzmie nie słyszałem, chyba Pan myli PiS z PSL? A słabość kadrowa - no, cóż, nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej, ale wczorajsze wybory pokazały, że nie jest chyba tak tragicznie, jak chciałoby wielu.

 Słabo punktujecie ,,dziennikarstwo,, Sobieniowskiego, Kolendy-Zalewskiej i całego tego towarzystwa wzajemnej adoracji. Zrób bracie coś z tym. Pozdrowionka z UK od kogoś pochodzącego z wsi pod Tarnowem i bez wykształcenia wyższego.

Pisałem już o ludziach, których Pan wymienia, dziesiątki razy, więc nie mam poczucia, że "za słabo". Kropla drąży skałę:) Dziękuję za pozdrowienia, proszę przyjąć wzajemne.

Czy Straż Miejska (Gminna), ochotnicza straż pożarna nie powinny odejść w otchłań bo stają się przyczółkiem władzy jak niegdyś ORMO. Zwłaszcza, że szkoły itp. ...tak lekko likwidowano?

ORMO nie było przyczółkiem, ale regularnymi bojówkami komuny. Strażacy nigdy w to nie wejdą.

Dobry wieczór Czy według Pana wybory w Polsce mogą być fałszowane?

Jaki sens miałaby wtedy cała ta histeryczna propaganda? Nie, nie wydaje mi się. Choć w przypadku samorządowych - margines takich możliwości jest większy...

Dlaczego każdą kompromitację PO ta przewodnia siła zrzuca na PiS ? Jakaś obsesyjka?

Ten twór ma już tylko dwie drogi - stanąć na nogi albo odejść. Stawiam na to pierwsze i pomóc temu może silny nurt eurosceptyczny. Tego żubra też trzeba ugryźć:) 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła