Autorzy 2023 - promocja!

Prof. Gliński dla Stefczyk.info: zagrożenie sprzyja rządzącym

opublikowano: 7 marca 2014

- Obecny polski rząd zyska na tym konflikcie - ocenia na portalu Stefczyk.info wzrost poparcia Platformy w sondażach prof. Piotr Gliński, socjolog współpracujący z PiS.

- Tak się ułożyło, to nie jest ani wina, ani zasługa rządu, to nie jest wina opozycji. Poważne zagrożenie zewnętrzne sprzyja rządzącym, ponieważ społeczeństwo szuka oparcia, optymistycznych informacji, które może dostarczyć władza. To ona ma propagandę pod kontrolą. Widzieliśmy to w wielu działaniach rządu - wyjaśnia były kandydat PiS na premiera.

Sceptyczny ocenia jednak zmianę retoryki rządu.

- Ta zmiana jest nieautentyczna. Ona była przyjmowana przez nas w sytuacji zagrożenia pozytywnie, jednak to są słowa niewiarygodne, biorąc pod uwagę to, co wcześniej mówili rządzący. Słowami nic się nie zrobi, jeśli przez lata nie budowało się faktów. To jest wielka kompromitacja elit politycznych, które sprawowały rządy w Polsce - mówi prof. Gliński portalowi Stefczyk.info.


Całość rozmowy na Stefczyk.info 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła