Autorzy 2023 - promocja!

Pyza i Wikło w "Sieci": Platforma pogardy

opublikowano: 11 sierpnia 2020
Pyza i Wikło w "Sieci": Platforma pogardy lupa lupa

Udają, że prawie zwyciężyli w tych wyborach, że odnieśli olbrzymi sukces. Ale kolejnymi działaniami pokazują, że sięgnęli szczytów swoich możliwości, bo są w najgorszej kondycji od lat. Platforma Obywatelska wciąż będzie partią niemocy, obstrukcji i chaosu. Wciąż nie potrafi wyborów ani wygrać, ani nawet przegrać – piszą na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło.

Dziennikarze opisują zachowanie opozycji, która ich zdaniem pokazała swą polityczną małość bojkotem zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP. Politycy starali się zrobić ze swojej postawy pewnego rodzaju rywalizację, w której wygra ten, kto bardziej demonstracyjnie odrzuci zaproszenie do udziału w uroczystym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego. Swoją nieobecność zamanifestował m.in. Borys Budka czy Kamila Gasiuk-Pihowicz, która nazwała Andrzeja Dudę „pseudoprezydentem”. Udziału w uroczystości odmówili także byli prezydenci – Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, ale już Aleksander Kwaśniewski od razu zadeklarował, że jego decyzja jest inna. – Z trzech powodów: z szacunku dla urzędu prezydenta, który sam pełniłem, i z szacunku dla wyborców, wszystkich wyborców, tych 21 mln, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach. Uważam, że oni muszą wiedzieć, że doceniamy i ich, i ich wybór – powiedział, wychodząc z parlamentarnych uroczystości. Jego postawa nie wywołała, niestety żadnej refleksji u osób o bliskich mu poglądach − czytamy. Dziennikarze przypominają, że powagi nie zachował również Donald Tusk, który rozsyłał zgryźliwe komentarze za pośrednictwem Twittera. 

Pyza i Wikło piszą, że należy się spodziewać zmasowanych ataków opozycji nie tylko na prezydenta, ale także na instytucje państwa polskiego, takie jak Sąd Najwyższy czy Trybunał Konstytucyjny. 

Łzy niezadowolenia spływają też po policzkach doktor prawa, znanej z omijania tego prawa, europoseł Magdaleny Adamowicz: „Ważność wyboru prezydenta RP stwierdza Sąd Najwyższy. Przed chwilą wypowiedziała się IKNiSP, która nie jest sądem, a osoby tam zasiadające nie są sędziami SN. Komentowanie treści tej wypowiedzi to tak, jakby dyskutować nad mandatem od wujka przebranego za policjanta na sylwestra”. Poziom tego wpisu skłania do dojmującej refleksji nad stanem elit Koalicji Obywatelskiej, których formacja ta wysłała do Parlamentu Europejskiego – czytamy.

W tekście analizowana jest także postawa Rafała Trzaskowskiego, który również był nieobecny na zaprzysiężeniu rywala. Dodatkowo dziennikarze przytaczają interesujące dane związane z tym, jak bardzo kandydat KO w wyborach przyciągnął swoją osobowością i programem. Bardzo ciekawy sondaż tuż przed drugą turą wyborów na zlecenie tygodnika „Polityka” przeprowadził IBRiS. Wynika z niego, że ci, którzy głosowali na Andrzeja Dudę, w 75 proc. utożsamiali się z nim, a tylko 25 proc. jego wyborców wybrało „mniejsze zło”. U Trzaskowskiego było dokładnie odwrotnie, większość była nie za kandydatem KO, ale przeciw kandydatowi ZP – czytamy. 

Więcej na temat braku szacunku do prezydenta ze strony opozycji w najnowszym numerze „Sieci” dostępnym w sprzedaży od 10 sierpnia br., także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl  i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła