Autorzy 2023 - promocja!

Rezolucja szkodą dla Europy

opublikowano: 7 kwietnia 2016
Rezolucja szkodą dla Europy lupa lupa
fot. wPolityce.pl

Zdaniem ministra Szczerskiego rezolucja dot. sytuacji w Polsce, okaże się szkodliwa dla Europy. 

-To jest przede wszystkim szkodliwe dla Europy. Polskie społeczeństwo jest przecież jednym z tych społeczeństw, które na tle UE wykazuje największe przywiązanie do jedności europejskiej i integracji. Tego typu uchwały powodują, że w naszym kraju będzie malała przychylność dla integracji europejskiej - mówił minister Krzysztof Szczerski w wywiadzie dla portalu „wPolityce.pl” oceniając szkodliwość rezolucji dot. sytuacji w Polsce.

 

Minister Krzysztof Szczerski w wywiadzie udzielonym „wPolityce.pl” mówił m.in. o szkodliwych dla Europy konsekwencjach rezolucji dot. sytuacji w Polsce, echach wizyty Jaglanda i Timmermansa, a także, relacjach między partią rządzącą a opozycją.

 

Szczerski skomentował także wizytę szefa Rady Europy i wiceszefa KE w Polsce.

 

-Te wizyty były dobrymi wizytami. Widać wyraźnie, że jest oczekiwanie - również ze strony europejskich partnerów, by wszystkie partie polityczne w Polsce podjęły europejski sposób wyjścia z tego kryzysu. Takie kryzysy się zdarzają, nie są wyjątkowym wydarzeniem. Problemy rozwiązuje się jednak w dialogu i przy współpracy wszystkich stron. Powstaje pytanie, czy w Polsce opozycja jest europejska - powiedział minister.

 

Minister przekonywał, że obóz rządzący jest gotowy do dialogu z opozycją.

 

-Rządzący ustami Jarosława Kaczyńskiego wskazali, że są gotowi do rozmów i dialogu. Prezes PiS powiedział, że ustawa o TK będzie zmieniana. To jest bardzo dużo. Prezydent RP, stojący ponad partyjnymi sporami, powiedział, że oczekuje od parlamentu kompromisu, wskazał, że będzie strażnikiem kompromisu. Ze strony rządu i Prezydenta RP mamy jasne deklaracje - wyjaśniał Szczerski.

 

Krzysztof Szczerski odniósł się także do listu wysłanego przez ministra Ziobro do prezesa Trybunału Konstytucyjnego, i reakcji opozycji. 

 

-Problem w tym, że każdy ruch rządzących jest przez opozycję przyjmowany, a priori, jako wrogi. Bez względu na to, czy to jest oferta współpracy, czy też interpretacja obowiązującego prawa, zawsze reakcja jest wroga. Bez względu na to, czy rząd wychodzi z dobrym słowem czy z rodzajem twardego rysowania rzeczywistości, reakcja jest taka sama. To jest problem, ponieważ nie ma dziś kontaktu rządu z opozycją. Każda próba i propozycja jest przez opozycję odrzucana - komentował Krzysztof Szczerski.

 

Całą rozmowę można przeczytać na portalu „wPolityce.pl” 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła