Autorzy 2023 - promocja!

Sasin: Są dwie propozycje - nasza i Tuska

opublikowano: 17 stycznia 2023
Sasin: Są dwie propozycje - nasza i Tuska

Wicepremier Jacek Sasin w najnowszym numerze "Sieci”: Plan PO to wielka grabież

W istocie na stole leżą dwie propozycje: nasza i Tuska – mówi o tegorocznych wyborach parlamentarnych w wywiadzie na łamach tygodnika „Sieci” wicepremier Jacek Sasin. Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z wicepremierem Sasinem, ministrem aktywów państwowych, politykiem Prawa i Sprawiedliwości.

W wywiadzie na łamach „Sieci” wicepremier przybliża plan Zjednoczonej Prawicy na kolejne miesiące:

Podstawowe punkty wyglądają następująco. Po pierwsze, pełna mobilizacja, wszystkie ręce na pokład, bezpośrednie dotarcie do Polaków. Po drugie, wyciszenie sporów wewnętrznych, zamknięcie tematów, które dzielą, skupienie się na tych najważniejszych elementach łączących nasz obóz i na pozytywnym programie. Podkreślanie naszej wiarygodności. Po trzecie wreszcie – pokazanie prawdziwego oblicza opozycji […]. Naszym zadaniem jest ostrzeżenie wyborców przed tym, co naprawdę oznaczałby powrót tych ludzi do władzy.

Jacek Sasin wyraża także pewność, że wyborcy wiedzą, iż PiS dotrzymuje słowa i robi konieczną robotę.

Bierzemy się za bary z problemami i jesteśmy w tym skuteczni. I to na co dzień w tym tak medialnym świecie działa czasem przeciw nam. Gdy jednak przychodzi do podjęcia decyzji o przyszłości własnej i kraju, to nasza solidna, umiarkowana propozycja, bezpieczeństwo i rozwój, które oferujemy, okazują się bardziej atrakcyjne. […]W istocie na stole leżą dwie propozycje: nasza i Tuska. Skuteczność rządów po 2015 r. i to, co było przedtem, plus rozpętanie wojny kulturowej i groźby, że wsadzą wszystkich do więzienia oraz – jak mówił pan Siemoniak – że wyślą silnych ludzi i wyrzucą tych, co nie od nich. Ludzie rozumieją, jak wielkim ryzykiem byłby taki wybór […]. Polacy mają prawo wiedzieć, co będą oznaczały ponowne rządy Donalda Tuska. Plan opozycji oznacza dla Polaków nędzę i pozbawienie majątku narodowego.

Wicepremier odnosi się również do kwestii, które opozycja wykorzystuje jako argumenty przeciwko obozowi rządzącemu:

To, że skutki barbarzyńskiej napaści Rosji na Ukrainę dotknęły również Polaków, jest chyba oczywiste. Nikt w rządzie nie zaprzecza, że ceny wzrosły, pojawiła się niepewność, kłopoty na rynku energii. Na to nałożyły się skutki pandemii. A jednak – nawet przy tak gigantycznych kryzysach, które przyszły z zewnątrz – porównanie dzisiejszej jakości życia Polaków z tym, co było przed naszymi rządami, wypada zdecydowanie na plus. Rekordowo niskie bezrobocie, zdecydowanie wyższe emerytury, wsparcie dla rodzin, radykalnie wyższa płaca minimalna, inwestycje także w regionach oddalonych od Warszawy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Ta pozytywna zmiana jest ogromna […]. Liczymy na wnioski wyciągnięte przez mądrych Polaków. Kiedy słucham opozycji czy opozycyjnych mediów, często mam wrażenie, że oni mają ludzi za idiotów.

Wicepremier Jacek Sasin podkreśla też, że te wybory oraz najbliższy czas będą dla Polski bardzo ważne.

Jesteśmy w momencie przełomowym, rozstrzygnie się los gospodarczy Polski. Silna, konkurencyjna gospodarka z silnym komponentem polskiej własności, z wrażliwym społecznie państwem czy neoliberalna kolonia, gdzie głównym atutem są niskie płace pracowników? Zdecyduje się nasza zdolność do odparcia agresji rosyjskiej. Rozstrzygnie się też to, czy obronimy suwerenność przed tymi trendami na Zachodzie, które chcą budować niemieckie superpaństwo. […]Zjednoczona Prawica przystąpi do tych wyborów z pokorą, ale zmobilizowana i zdeterminowana jak nigdy. Wygramy uczciwie, przestrzegając wszelkich reguł demokracji. Do takiej samej postawy wzywam też naszych konkurentów.

Więcej w nowym numerze tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne są online w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.

Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła