Autorzy 2023 - promocja!

"Sieci": Hazard znów blisko Platformy

opublikowano: 22 czerwca 2023
"Sieci": Hazard znów blisko Platformy

14 lat temu ludzie z branży hazardowej przynieśli Platformie Obywatelskiej potężne kłopoty. Było blisko upadku rządu, skończyło się na kilku dymisjach. Dziś partia Donalda Tuska za pieniądze od biznesmenów zarabiających na bukmacherce próbuje wrócić do władzy – pisze na łamach tygodnika „Sieci” Marek Pyza.

Dziennikarz pisze o postaciach ze świata bukmacherskiego, które postanowiły wesprzeć finansowo Platformę Obywatelską. W pierwszych dniach czerwca w rejestrze wpłat na rzecz PO pojawiły się nowe, szalenie ciekawe nazwiska, które przeciętnemu Polakowi nie muszą za wiele mówić. Do grona tych osób dołączył, wpłacając 40 tys. zł, Zbigniew Juroszek, współwłaściciel spółki STS, lidera na rynku bukmacherskim.

Marek Pyza zauważa, że zaangażowanie polityczne spółki STS, która działa również jako sponsor sportowy, nie zostało przychylnie ocenione przez środowisko kibiców.

Informacja o zaangażowaniu w politykę właściciela STS wywołała pewne poruszenie w kręgach kibicowskich, które od polityki raczej stronią, a zwłaszcza od PO. W 2011 r. na wielu stadionach niosło się „Donald, matole, twój rząd obalą kibole”, a 11 fanów Jagiellonii Białystok zostało nawet oskarżonych przez prokuraturę o obrażanie premiera. Sąd sprawę umorzył, lecz tylko dlatego, że doszło do przedawnienia. W przeciwnym razie – wskazywał sędzia – kibice zostaliby skazani […]. Dziś ci sami kibice muszą przełknąć gorzką pigułkę, gdy okazuje się, że właśnie Platformę sponsoruje właściciel STS, która to spółka do 2025 r. jest też głównym sponsorem klubu, a jej logo widnieje na koszulkach zawodników. Firma sponsoruje też kilka innych drużyn, z których największa to Lech Poznań. Jednak niedawno ogłoszono, że kończąca się w tym sezonie umowa z wielkopolskim klubem nie zostanie przedłużona.

Dziennikarz wyjaśnia, że STS jest też oficjalnym sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski. Zapytany przez nas prezes PZPN Cezary Kulesza o to, czy zaangażowanie jednego z właścicieli STS w politykę jest korzystne dla związku i reprezentacji, unikał odpowiedzi: – Nie znam tematu. Na pytania o kwestie sportowe chętnie odpowiem, ale tematyka polityczna mnie nie dotyczy.

Więcej w nowym numerze tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne są online w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace. Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl.

Zobacz takЕјe: Człowiek z pentagramem


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła