Autorzy 2023 - promocja!

"Sieci": Jesteśmy zahartowani

opublikowano: 5 czerwca 2024
"Sieci": Jesteśmy zahartowani

Za pośrednictwem tygodnika „Sieci” apeluję do każdej Polki i Polaka: idź na wybory, bo inaczej nas ograbią i zniewolą. Trwa walka, która zdecyduje o przyszłości naszej ojczyzny i Europy – mówi Beata Szydło, była premier,  w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.

Przez ostatnie miesiące jesteśmy świadkami przemocy, bezprawia, pogardy i furii nowej władzy. Pasja, z jaką rządzący prześladują obecną opozycję, jest zadziwiająca. Czy PiS przetrwa?

Tak, jesteśmy zahartowani. Władza, która myśli, że w ten sposób nas złamie, bardzo się myli. Brutalne ataki na Prawo i Sprawiedliwość trwają od początku, a ich apogeum nastąpiło w straszliwie ciężkim okresie po katastrofie smoleńskiej, kiedy straciliśmy dużą część naszych przyjaciół i liderów ze śp. Prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Zwróćmy uwagę: zawsze, kiedy władzę obejmuje Donald Tusk, nasilają się. Taki z niego „demokrata”, że zawsze chce zniszczyć opozycję, nie przyznaje jej prawa do istnienia, chce ją anihilować, zamykać do więzień – mówi Beata Szydło.

Sposób rządzenia Donalda Tuska jest na rękę władzom Unii Europejskiej. Była premier jasno wyjaśnia, dlaczego:

Postawa europejskiego establishmentu jest jasna: oni nie chcą silnej Polski, nie chcą dobrobytu Polaków. Rządy Prawa i Sprawiedliwości, które to budowały, od początku stały im kością w gardle. Najpierw liczyli, że to epizod, na co najwyżej cztery lata. Potem zobaczyli naszą skuteczność i zaangażowali się w organizację przewrotu w Polsce. Rzucili do tego wszystkie siły. Każdy widzi, jakim kłamstwem były zarzuty o łamanie praworządności, czepianie się każdej ustawy. Teraz się okazało, że chodziło tylko o to, by wrócili do władzy ulegli im ludzie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wróciła też podobno praworządność – bez zmiany jednej nawet ustawy. Nieprawdopodobne zakłamanie.

Zbliżające się wybory to gra o wysoką stawkę. Zapytana, o co będziemy walczyć, Beata Szydło odpowiada:

O jakość życia Polaków, wolność, rozwój gospodarczy, powstrzymanie Zielonego Ładu, który niszczy europejską gospodarkę. Polacy nie chcą wyższych cen, wzrostu kosztów życia i nowych podatków. Nie chcą realizacji ideologicznych pomysłów, które utrudnią im życie. Te wybory to także pytanie o suwerenność państwa polskiego. Jesteśmy zdeterminowani, by zatrzymać niebezpieczne projekty budowy europejskiego superpaństwa, które pozbawiłyby nas niepodległości. Nadal będziemy bronili wolności obywatelskich, w tym wolności słowa. Zrobimy wszystko, by cofnąć szalony pakt migracyjny, który ma polegać na wypchnięciu przez państwa Zachodu niechcianych już migrantów na Wschód, w tym zwłaszcza do Polski. To radykalnie pogorszy jakość życia Polaków. Pomagać trzeba, ale to nie jest pomoc – to zaproszenie kolejnych milionów migrantów do Europy.

Czy Polacy uwierzą w kłamstwo o prorosyjskim nastawieniu PiS? Jak powinniśmy rozliczyć przestępcze działania, których świadkami jesteśmy od miesięcy? Dlaczego nie możemy czekać z odsunięciem od władzy rządzącej koalicji?

Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne online w ramach subskrypcji wPolityce.pl: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.

Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła