Autorzy 2023 - promocja!

"Sieci": Najważniejsze, by się nie bać

opublikowano: 7 listopada 2023
"Sieci": Najważniejsze, by się nie bać

Pokusa sięgnięcia po bezprawie i przemoc będą silne nie tylko z powodów propagandowych. Niemieccy dziennikarze podsuwają Tuskowi ten pomysł bardzo wyraźnie  – zauważa Adam Borowski, wydawca i działacz opozycji antykomunistycznej w rozmowie z Jackiem Karnowskim.

W trakcie wywiadu pada kwestia zemsty politycznej w wykonaniu Donalda Tuska. Mowa o wielu represjach jakie mają czekać urzędników mianowanych za rządów PiS oraz czystkach planowanych w niezależnych mediach. Borowski uważa, że w związku z tą nienawiścią obóz patriotyczny powinien pamiętać o odwadze i solidarności.

Tak, solidarność jest sprawą zasadniczą. Ale ważna jest też Solidarność, czyli związek zawodowy, który nie wyrzekł się swoich tradycji, sztandarów i który może stanowić bardzo ważny punkt oparcia w nadchodzących czasach. Potrzebujemy też ośrodków dokumentujących wszystko, co się dzieje. Bardzo ważna będzie pomoc prawna i tutaj bardzo liczę na prawników Ordo Iuris. Jeśli będziemy się wzajemnie wspierali, to przetrwamy – czytamy.

Borowski zwraca też uwagę, że ludzi, którzy nie zgadzają się z postulatami Koalicji Obywatelskiej i Tuska jest nadal dużo. Na PiS głosowało ponad 7,6 mln wyborców. Oni się nie rozpierzchną. Są też niepodległościowe elity. Dziś wielu ludzi pracuje w różnych instytucjach i trochę ich nie widać, ale wkrótce zostaną wyrzuceni i będą mogli angażować się w różne inicjatywy. Bardzo na to liczę.

Wydawca wspomina również czasy komuny, kiedy nauczył się jak przetrwać trudne czasy. Na zawsze zapamiętałem lekcję, której udzielił mi Władysław Siła-Nowicki. Gdy w czasie procesu naszej grupy esbek groził mu więzieniem, odpowiedział temu młodemu człowiekowi: „Pan to możesz mnie w d...ę pocałować”. Wiedział co mówi: był po dwóch wyrokach kary śmierci, przetrwał tortury w stalinowskich więzieniach. My musimy myśleć tak samo. Co z tego, że zrobicie czystki, wyrzucicie ludzi, wytoczycie ileś procesów, zniszczycie życie wielu ludziom? Nic. Powtarzam za Siłą-Nowickim: „Możecie nas pocałować d...ę”.

Więcej w nowym numerze tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne są online w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl.

Zobacz takЕјe: Sojusz przeciw alkoholizmowi


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła