Autorzy 2023 - promocja!

,,Sieci”: Nie sondaże głosują, ale wyborcy

opublikowano: 23 listopada 2022
,,Sieci”: Nie sondaże głosują, ale wyborcy lupa lupa

"Do zwycięstwa potrzeba świeżej wizji, jak chcemy rządzić przez kolejne cztery lata" - mówi europoseł Adam Bielan.

- Do zwycięstwa potrzeba świeżej wizji, jak chcemy rządzić przez kolejne cztery lata. Wyborcy nie dadzą nam kolejnej kadencji za największe nawet zasługi z przeszłości, konieczna jest przekonująca, atrakcyjna oferta na przyszłość – podkreśla prezes Partii Republikańskiej, która współtworzy Zjednoczoną Prawicę w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.

Temat przyszłorocznych wyborów parlamentarnych coraz częściej poruszany jest przez środowiska polityczne czy opiniotwórcze. Szczególnie daje się zauważyć propagandowe działania mediów lewicowych, które głoszą, że opozycja nigdy nie była bliżej przejęcia władzy niż teraz. Zapytany o ocenę tej diagnozy Adam Bielan stwierdza:

– To jest rzeczywiście najtrudniejszy dla Zjednoczonej Prawicy moment od 2015 r., od przejęcia władzy. Obecnie sondaże rzeczywiście pokazują, że Zjednoczona Prawica nie miałaby samodzielnej większości. Nasz obóz boryka się z naturalnym zmęczeniem niektórych ludzi. Wielu z nich od siedmiu już lat jest na pierwszej linii, mierząc się od trzech z przychodzącymi z zewnątrz poważnymi kryzysami: pandemią, wojną na Ukrainie, spowolnieniem gospodarczym na świecie. Żaden rząd nie miał tak trudno, każda z tych spraw mogłaby odebrać władzę, w wielu krajach tak się stało, a tu mamy ich kumulację. Na tym tle nieponoszący żadnej odpowiedzialności Donald Tusk, który zdominował jednoznacznie i Platformę, i całą scenę opozycyjną, stara się stworzyć wrażenie, że idzie po władzę – wyjaśnia eurodeputowany.

Pomimo silnego lidera, jakim jest Donald Tusk, opozycja nie jest wolna od problemów, które skutecznie osłabiają zaufanie wyborców. Niewątpliwie na niekorzyść działa brak jednolitego programu oraz fakt, że Polacy nie wspominają dobrze rządów PO-PSL. Pozostaje pytanie, czy po ewentualnej zmianie rządu lewica w dalszym ciągu zmagałaby się z podziałami, jakie teraz obserwujemy?

– Wszystko na to wskazuje. Jest podzielona znacznie bardziej niż przed 2007 i 2011 r., gdy mogła tworzyć rządy dwupartyjne. Dziś, gdyby nawet zdobyła większość, będą to koalicje słabe, skłócone, skazane na ciągłe konflikty. Tusk nie ma szans na zdobycie pozycji, którą miał wtedy. To oznaczałoby niestabilność, którą niektórzy pamiętają z lat 90. Co jeszcze ważniejsze, Tusk jako premier natychmiast rozpocząłby straszliwą polityczną wojnę domową nie tylko z naszym obozem, ale i z prezydentem Andrzejem Dudą. W czasie tak trudnym byłaby to dla Polski katastrofa, tragedia. W najbliższych wyborach Polacy będą musieli sobie odpowiedzieć także na pytanie, czy tego chcą – podkreśla Bielan.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno politycy opozycji, jak i media im sprzyjające, wykorzystują każdą sposobność, by podważyć kompetencje oraz wiarygodność obecnego rządu, który od siedmiu lat skutecznie walczy o to, by poprawić komfort życia Polaków. Czy najbliższe wybory okażą się kolejnym sukcesem Zjednoczonej Prawicy?

– Każdy, kto nie jest oderwany od życia, wie, że inflacja, wzrost cen są bardzo dolegliwym problemem dla polskich rodzin. Musimy z jednej strony nadal robić wszystko, by ją zmniejszyć, choć nie kosztem wzrostu bezrobocia. Z drugiej pokazywać jej przyczyny – szantaże gazowe Kremla i wieloletnią politykę Angeli Merkel, wspierającej Putina, ślepej na ostrzeżenia płynące z Polski. W tym dziele wspierał ją latami Donald Tusk, po niemiecku wysławiał jej zasługi. Takich błędów Tusk popełnił wiele: wspierał błędną politykę migracyjną Merkel, nie zrobił nic, by powstrzymać ataki swojego zaplecza na obrońców polskiej granicy, gdy Łukaszenka próbował przebić przez nią korytarz. (…) Żyjemy w demokracji, na rok przed wyborami nikt nie może przesądzić, jaki będzie ich wynik. Głęboko wierzę, że wygramy. I powtarzam: aktywność tysięcy polskich patriotów w całej Polsce jest naszą największą rezerwą, musimy ją uruchomić – podsumowuje Bielan.

Więcej w nowym numerze tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne są online w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.

Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła