Autorzy 2023 - promocja!

"Sieci": Piekło kobiet

opublikowano: 30 sierpnia 2023
"Sieci": Piekło kobiet
Fratria/Sieci

Czy Polki mają się przyzwyczaić do permanentnego zagrożenia ze strony nielegalnych imigrantów?

Czy Polki mają się przyzwyczaić do permanentnego zagrożenia ze strony nielegalnych imigrantów? Czy muszą się pogodzić, że wzrośnie liczba gwałtów i innych przestępstw, jeśli spełni się marzenie unijnych polityków i polskiej opozycji o „przymusowej solidarności”? Referendalne pytanie w tej sprawie jest próbą postawienia zapory również przed zwyrodnialcami i realną obroną naszych kobiet. Marek Pyza i Marcin Wikło analizują na łamach „Sieci” realne skutki masowego napływu imigrantów do Europy i możliwe zagrożenia dla Polski.

Dziennikarze przypominają, że Donald Tusk nie protestował wobec niemieckiej polityki otwartych drzwi kilka lat temu. Jednocześnie przyznają, że ta koncepcja nie jest już promowana: Stary Kontynent coraz częściej kaleczony jest najcięższymi przestępstwami popełnianymi przez nielegalnych imigrantów.

Autorzy zaznaczają też, że dwa lata temu Tusk nazwał nielegalnych migrantów na polskiej granicy „biednymi ludźmi, którzy szukają swojego miejsca na ziemi”. Dodają, że dziś próbuje on… wmówić Polakom, że referendalne pytanie o zgodę na przymusową relokację tysięcy nielegalnych imigrantów to tylko przedwyborcza zagrywka Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego nie chce odpowiedzieć wprost, że nie zgadza się na politykę, która naraża na szwank zdrowie i życie nasze i naszych kobiet?[…] co z realnym bezpieczeństwem? Nie ma wątpliwości, jak skończyłoby się wpuszczenie w nasze granice tysięcy osób niewiadomego pochodzenia.

Pyza i Wikło podają wiele przykładów przestępstw popełnianych przez imigrantów m.in. w Szwecji, Niemczech i Francji. Stwierdzają, że to codzienność Zachodu. Przytaczają dane z Niemiec: W 2022 r. w RFN odnotowano aż 789 gwałtów zbiorowych (wzrost o 16 proc. rok do roku), czyli dwa dziennie! Nie da się też uciec od powiązania tych statystyk z masową imigracją. Okazuje się bowiem, że sprawcami dokładnie połowy byli obcokrajowcy (zwłaszcza z Syrii i Afganistanu). Pamiętając jednak, że stanowią oni ledwie 14 proc. populacji Niemiec, ich udział w przestępstwach seksualnych jest jeszcze bardziej zauważalny.

Autorzy podkreślają, że Polska wciąż jest na końcu list ze statystykami dotyczącymi przestępstw seksualnych, a skalę przestępstw na Zachodzie można ocenić na podstawie danych i przykładów, które podaje prof. Adam Gwiazda na platformie X (dawniej Twitter). Stwierdzają, że tych spraw jest bardzo dużo, a z pewnością są też takie, o których media nie informowały albo takie, których nie zgłoszono.

Pyza i Wikło wskazują, że narażone są nie tylko mieszkanki dużych miast, ale też mniejszych społeczności: każda z nich miałaby prawo czuć się zaniepokojona, gdyby polskie władze zgodziły się na wpuszczenie niekontrolowanej fali nielegalnych obcokrajowców. Ale rzekomi obrońcy ich praw próbują je bezpodstawnie uspokoić. Autorzy zwracają uwagę, że zagrożenia nie dotyczą tylko kobiet: Ile naoglądaliśmy się scen z zamieszek? […]. Mieszkańcy Francji czy Niemiec już się przyzwyczaili do doniesień o atakach śniadych napastników uzbrojonych w noże, rzeźnickie tasaki, maczety […]. My nie chcemy się do tego przyzwyczajać.

W podsumowaniu autorzy stwierdzają: Myli się ten, kto myśli, że sprawa nielegalnej imigracji jest tematem w Europie zamkniętym. Właśnie dlatego tak ważny jest głos polskiego społeczeństwa w tej sprawie. Środowiska, które udają, że nie widzą zagrożenia, wyciągają kolejne, potężne argumenty. Polska opozycja wciąż histerycznie broni się przed jasną odpowiedzią na pytanie, czy chce nielegalnie przybyłych obcych w polskich granicach. Wynik referendum może być przecież wiążący także dla przyszłego rządu, niezależnie od tego, kto go będzie tworzył. I co wtedy? Co, jeśli Unia znów zacznie naciskać?

Więcej w nowym numerze tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne są online w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.

Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła