Autorzy 2023 - promocja!

„Sieci”: Polacy, stójcie przy Trumpie

opublikowano: 3 sierpnia 2018
„Sieci”: Polacy, stójcie przy Trumpie
PAP/EPA; Fratria/"Sieci"

Ryszard Czarnecki w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.

Michał Karnowski rozmawia z Ryszardem Czarneckim, politykiem Prawa i Sprawiedliwości, posłem do Parlamentu Europejskiego, w wywiadzie w najnowszym wydaniu tygodnika "Sieci".

- Czy polscy patrioci, patrząc na działania prezydenta Donalda Trumpa, mają powody, by zawołać: „pomyliliśmy się! To jest jednak dla naszej ojczyzny niedobre”? Taki przekaz sufluje wiele mediów, wskazując na ostre słowa na szczycie NATO, wymieniane z Putinem komplementy. Ciekaw jestem pana spojrzenia, bo wrócił pan właśnie z Waszyngtonu, za panem kilkanaście spotkań z przedstawicielami polityki amerykańskiej? – pyta Michał Karnowski.

Ryszard Czarnecki: Absolutnie nie. Każdemu, komu przyszłoby takie zawołanie do głowy, polecam napicie się zimnej wody, a może i lodowaty prysznic. Najlepiej zaś pogłębienie wiedzy o prawdziwych, a nie relacjonowanych przez liberalno-lewicowe media, działaniach prezydenta Donalda Trumpa. Patrzmy na jego działania z punktu widzenia czynów, a nie słów. Słowa bywają zwodniczym narzędziem oceny.

Ryszard Czarnecki odwołuje się także do ubiegłorocznej wizyty Trumpa i jego entuzjastycznego przyjęcia przez Polaków:

To był świetny ruch, który długo jeszcze będzie procentował. Donald Trump widzi, że Polacy witają go sercem, nie jest to ustawka, że naprawdę kochają Amerykę, a jego szanują. Po czym jedzie do Hamburga na szczyt G20, gdzie witają go największe w Europie demonstracje przeciwników, gdzie jego żona nie jest w stanie opuścić oblężonego przez wrogi tłum hotelu. To zderzenie jeszcze zwiększyło kontrast i zostało zapamiętane.

Europoseł stanowczo podkreśla, że w interesie Polski jest popieranie polityki Trumpa.

Tak, Polacy, polscy patrioci, stójcie przy Trumpie! Mamy wspólnotę wielu interesów, mamy partnera, mamy w Białym Domu prezydenta, który wie o nas, o naszej historii sto razy więcej niż prezydent Obama. Mamy w Ameryce prezydenta, który rozumie powody, dla których Polacy zmienili władzę w 2015 r., bo on sam z podobnych powodów zdobył Biały Dom. I – co ważne – jego wrogowie są naszymi wrogami. Musimy to wszystko widzieć w szerszym kontekście. Trump to może być dopiero początek wielkiej zmiany. W wielu miejscach świata dochodzi do głosu nowe pokolenie, które odrzuca dławiącą wolność polityczną poprawność, które chce mówić o prawdziwych problemach, które się nie boi lewicowo-liberalnych mediów.

 

Więcej na temat relacji Donalda Trumpa i jego relacji z Polską w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 30 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła