Autorzy 2023 - promocja!

„Sieci”: Postawić tamę unijnemu szaleństwu

opublikowano: 16 grudnia 2021
„Sieci”: Postawić tamę unijnemu szaleństwu lupa lupa
Fratria/Sieci

Obrona Polski zależy przede wszystkich od nas samych.

Obrona Polski zależy przede wszystkich od nas samych i od porozumienia z naszymi sojusznikami. Nie oglądajmy się na Unię, bo ona jest strukturą kiepską, skoncentrowaną na sobie i na swoich problemach, które zresztą sama stwarza – z prof. Ryszardem Legutką, europarlamentarzystą PiS z Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, rozmawia Edyta Hołdyńska.

Podczas rozmowy zostaje poruszona kwestia obecnej sytuacji w Unii Europejskiej. Profesor Legutko wypowiada się na temat unijnego poparcia Polski w sprawie obrony granic:

Padły wprawdzie, choć z niejakim opóźnieniem, deklaracje i zapowiedź działań, ale wszystko to jest raczej skromne i nastawione przede wszystkim na unijną autopromocję […]. Dla większości europarlamentu pilniejszym zadaniem jest grillowanie Polski i obalenie jej rządu niż problem imigracji czy nawet bezpieczeństwa. Sprawa granicy nie jest tam poważnie traktowana.

Europarlamentarzysta wyjaśnia, z czego wynika takie stanowisko:

Dla lewicy imigracja jest rzeczą świętą, a i dla innych partii głównego nurtu jest to problem na tyle kontrowersyjny, że wolą unikać śmielszych wypowiedzi. Polski rząd już choćby z tego powodu nie jest im na rękę, że jest prawicowy i że stawia sprawę twardo. […] obrona Polski zależy przede wszystkich od nas samych i od porozumienia z naszymi sojusznikami – zaznacza eurodeputowany i zauważa, że dla UE priorytetowe są inne sprawy, m.in. walka z niepokornymi rządami, np. polskim i węgierskim. Jednocześnie profesor podkreśla:

Należy sobie uświadomić, że jeżeli Polska i Węgry wypadłyby ze swojego kursu i zostały pokonane, to praktycznie nie będzie już żadnego oporu wobec polityki federalizacyjnej UE. My tutaj reprezentujemy nie tylko znaczną część naszych społeczeństw, polskiego i węgierskiego, ale także w dużym stopniu reprezentujemy te środowiska i siły, które nie mają swojej reprezentacji rządowej w innych krajach, a również patrzą z niepokojem na to, co dzieje się w Unii […].Polska ma ten problem, że jedna trzecia naszego społeczeństwa chętnie widziałaby kraj rządzony przez unijne instytucje zamiast polskiego rządu […]. Wydaje się niemal niezrozumiałe, że w 30 lat po uzyskaniu niepodległości miliony Polaków już chcą z niej zrezygnować i poddać się władzy podmiotów zewnętrznych.

Europarlamentarzysta zaznacza też, że… praworządność jest maczugą, którą się nas okłada. Instytucje europejskie walczą o zwiększenie swoich kompetencji, co im się udaje głównie poprzez atak na słabsze i konserwatywne rządy wschodniej Europy. W tym dziele wspiera je większość rządów Europy Zachodniej, traktując nas ze wschodu trochę jak uboższych i mniej rozumnych krewnych.

Profesor opisuje również, co musiałoby się stać, aby sytuacja uległa zmianie… musi dojść do powstania znaczącej reprezentacji prawicowych sił na poziomie europejskim. Jeśli w ciągu najbliższych lat coś takiego się nie stworzy, agresja Unii będzie postępować i przybierze jeszcze brutalniejsze formy.

Wskazuje, jakie działania będą podjęte w najbliższym czasie:

Partie prawicowe przedstawią niedługo własne propozycje zmian traktatowych. Deklaracja warszawska, a ostatnio szczyt warszawski, to pierwsze kroki w tym kierunku. Niedługo zostanie ogłoszona nasza propozycja reformy Unii Europejskiej. Postaramy się, żeby nasz głos był słyszalny. Nie będzie to łatwe, bo główny nurt na zachodzie Europy opanował prawie całą przestrzeń komunikacji społecznej. Polska jest tu wyjątkiem, gdzie istnieje rzeczywisty pluralizm w tej przestrzeni i zapewne dlatego UE się to nie podoba. Ale zrobimy wszystko, by mobilizować środowiska, które unijnemu szaleństwu i zapędom despotycznym chcą przeciwstawić zdrowy rozsądek, umiar, wolność, szacunek dla prawa, akceptację różnorodności narodowej i przywiązanie do dziedzictwa.

 

Do części nakładu bieżącego wydania tygodnika „Sieci” dołączona jest unikatowa płyta CD z najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra. Mamy nadzieję, że ta piękna płyta, pozwoli naszym czytelnikom przeżyć tegoroczne święta w wyjątkowej atmosferze wspólnego kolędowania. Egzemplarze tygodnika „Sieci” z płytą są dostępne w największych sieciach sprzedaży prasy. Płyta dołączona jest do części nakładu tygodnika „Sieci” nr 50/2021.

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 13 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła