Audiobooki 2023 - promocja aż 50 procent!

Śmiertelny strach Tuska

opublikowano: 21 lipca 2014
Śmiertelny strach Tuska lupa lupa
PAP/Jakub Kamiński

W podsłuchanych rozmowach wyraźnie widać, że strach przed oddaniem  władzy jest wielki, bo uderza w polityczny plan zajęcia miejsca „partii kierowniczej”, która najlepiej rozwiązuje wszystkie możliwe problemy.

- Donald Tusk i jego ekipa śmiertelnie boi się utracić władzę. Używam słowa śmiertelnie nie dlatego, że mówię o granicy między życiem a śmiercią, ale po to, by podkreślić, że PO w czasie swoich rządów nabrała PRL-owskich nawyków i weszła w buty PRL-owskiej monopartii. Zagrożenie utratą społecznego poparcia prowadzi PO w stronę cichych negocjacji z SLD, prowadzonych na głębokim zapleczu. I być może także rozmów z partią tego pana, którego nazwiska nigdy publicznie nie wymieniam, żeby nie reklamować kiepskich marek. To jest trudne zadanie; otworzyć PO na współpracę z tymi partiami, (a nie tylko z PSL)  i nie stracić poparcia wyborców solidarnościowych. To jest dla PO kwadratura koła - mówi dr Barbara Fedyszak-Radziejowska w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

CAŁY WYWIAD NA PORTALU Stefczyk.info. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła