Autorzy 2023 - promocja!

Śniadek: "To wyrok - bezrobocie, albo emigracja"

opublikowano: 9 maja 2014
Śniadek: "To wyrok - bezrobocie, albo emigracja"
PAP/Jakub Kamiński

"Dla czterech lub pięciu roczników zablokowano naturalną wymianę na rynku pracy".

Janusz Śniadek, poseł PiS, były szef NSZZ "Solidarność" przyznał w rozmowie z portalem Stefczyk.info, że nie zdziwiła go decyzja Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że ustawa o podwyższeniu wieku emerytalnego jest zgodna z prawem.

Przyznam, że od pewnego już czasu niezależność tego organu konstytucyjnego budziła poważne wątpliwości. Natomiast tym razem sam fakt zgłoszenia aż sześciu zdań odrębnych, a więc przez połowę składu pokazuje problematyczność tego orzeczenia. Chciałbym też podkreślić, że w tym wypadku pasuje bardziej słowo wyrok, a nie orzeczenie. (…) To autentyczny wyrok, na polską młodzież. Na cztery, może pięć roczników, jeśli się uwzględni obniżenie wieku rozpoczęcia obowiązku szkolnego. To jest wyrok, który brzmi: bezrobocie, albo emigracja. Podnosząc wiek emerytalny w dłuższym bilansie oznacza zachwianie naturalnej przemiany pokoleń. Odchodzący na emeryturę ustępowali miejsca wchodzącym na rynek pracy młodym ludziom, absolwentom szkół. Obecnie dla czterech lub pięciu roczników zablokowano naturalną wymianę na rynku pracy.

- mówi Śniadek.

CAŁA ROZMOWA TUTAJ 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła