Autorzy 2023 - promocja!

"W PiS znajdzie się miejsce dla wszystkich"

opublikowano: 7 lipca 2014
"W PiS znajdzie się miejsce dla wszystkich" lupa lupa
Fot. pis.org.pl

„Szkoda tych głosów, których może zabraknąć w ostatecznej batalii”.

Stefczyk.info: PiS prowadzi rozmowy z liderami prawicowych ugrupowań politycznych. Proces jednoczenia prawicy trwa. Jeszcze dziś mają się odbyć spotkania w tej sprawie. Jak Pan go ocenia? Są szanse na sukces?


Zbigniew Girzyński: Polska prawica jest zjednoczona, ponieważ zjednoczeniem prawicy jest Prawo i Sprawiedliwość. Mam nadzieję, że mniejsze ugrupowania, które bez powodzenia startowały w ostatnich wyborach, przyłączą się do PiS, wesprą nas w dalszych działaniach. Jest dla wszystkich miejsce, choć czasem trzeba własne ambicje odsunąć na bok, by dla dobra Polski razem współpracować.


Skoro jednak, jak Pan mówi, polska prawica jest już zjednoczona w PiSie, to po co Państwu inne partie? Co Wam daje „jednoczenie”?

 

Szkoda tych głosów, których może zabraknąć w ostatecznej batalii, stąd taka oferta.


Nie skończy się to ciągłymi kłótniami? PiS rozmawia z ugrupowaniami, które mają różne od partii propozycje programowe...

 

Nie powinno się tak skończyć. Gdybyśmy tworzyli jakieś nowe byty czy koalicje, to występowałby taki problem. On jest zawsze. Jednak my występujemy z propozycją włączenia się w nasz nurt, uznania werdyktu wyborczego. Chcemy działać dalej.


Cała rozmowa na Stefczyk.info


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła