Autorzy 2023 - promocja!

Wikło: Platforma wciąż w szoku

opublikowano: 8 listopada 2015
Wikło: Platforma wciąż w szoku lupa lupa
fot. PAP/Radek Pietruszka

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne. Niby wszyscy to wiemy, ale wolę zaznaczyć, bo część kolegów po piórze (klawiaturze) i polityków (tych raczej odchodzących) zachowuje się tak, jakby tego drobnego faktu nie odnotowała.

Co więcej, to jest zwycięstwo na tyle okazałe, że gwarantuje PiS-owi większość sejmową. To wyborcy zdecydowali, że właśnie ta partia ma dostać taki, a nie inny mandat do rządzenia. Właśnie tak mocny, samodzielny. I może sobie swój rząd meblować tak, jak chce.

Może zabrzmi to niedelikatnie, ale jeżeli teraz PiS dojdzie do wniosku, że Antoni Macierewicz ma objąć taką, a nie inną funkcję, to nie chrzańcie mi proszę, że ktoś tu łamię jakąkolwiek obietnicę wyborczą. A takie głosy się pojawiają. Czy słyszeli Państwo w kampanii wyborczej zdanie: Antoni Macierewicz nie będzie członkiem rządu jeśli wygramy, obiecujemy! Nie. Ja też nie. Ale straszenie jego osobą, to jest akurat coś, co media tzw. mainstreamu opanowały w stopniu zaawansowanym. Trudno się odzwyczaić nawet jeśli nie zadziałało, rozumiem i ubolewam.

Najbardziej rozczula mnie zainteresowanie ewentualną rolą Macierewicza polityków PO. Szczerze mówiąc, akurat oni są najmniej uprawnieni do meblowania gabinetu Beacie Szydło, a już napewno partii Jarosławowi Kaczyńskiemu. Bo te dwie sprawy należy rozgraniczyć. Rząd będzie Szydło, ale partia Kaczyńskiego. I szczerze mówiąc, byłbym zdziwiony, gdyby nagle okazało się, że Macierewicz ma być w rządzie PiS „nikim”. Jest i przez całą kampanię wyborczą był wiceprezesem partii. Jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego, czemu miałoby się nagle okazać, że nie znajdzie się w gabinecie Beaty Szydło? Bo tak sobie wymyśliło kilku dziennikarzy i paru podupadających polityków? Nie bądźcie śmieszni, proszę.

Cały felieton Marcina Wikło do przeczytania na portalu wPolityce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła