Autorzy 2023 - promocja!

"wSieci": Na szczęście Polska się budzi!

opublikowano: 6 grudnia 2016
"wSieci": Na szczęście Polska się budzi! lupa lupa
fot. Andrzej Wiktor

W okładkowym artykule tygodnika ojciec Tadeusz Rydzyk wyjaśnia, że współczesne media nauczyły się nowoczesnych technik, trików i sztuczek, ale nie ma w nich prawdy i dobra.

- Samo wykształcenie to za mało, trzeba mieć mądrość i charakter. Diabeł też jest inteligentny, ale co z tego, skoro ma zły charakter. Już prymas kard. Stefan Wyszyński mówił, że zawiódł się na inteligencji, że ona go zdradziła – mówi w WYJĄTKOWYM WYWIADZIE NA 25-LECIE RADIA MARYJA w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” ojciec Tadeusz Rydzyk. Rozmowę przeprowadzili Michał i Jacek Karnowscy.

W okładkowym artykule tygodnika ojciec Tadeusz Rydzyk wyjaśnia, że współczesne media nauczyły się nowoczesnych technik, trików i sztuczek, ale nie ma w nich prawdy i dobra. Według Rydzyka zafałszowywane są też medialne relacje o tym, co księża biskupi sądzą o wielu sprawach.

Pamiętam spotkanie z księdzem prymasem kard. Józefem Glempem kilka miesięcy przed jego śmiercią. Były to imieniny bp. Antoniego Dydycza. Ksiądz prymas wstał, by złożyć życzenia, i powiedział też, że nie mamy mediów, które mówią nam prawdę o Polsce. I dodał: „Jest tylko Radio Maryja i Telewizja Trwam”. Powtórzył to kilkakrotnie, zwrócił się również z podziękowaniem do mnie. Ucieszyłem się, bo różnie wcześniej ksiądz prymas na Radio Maryja patrzył. Na początku nasze relacje były bardzo dobre, potem różne. A on, jakby czytając w moich myślach, zakończył: „Różnie to było w episkopacie, ale tak jest”. Natomiast faktem jest, że bardzo długo wiele zagrożeń nie było dostrzegalnych – mówi w rozmowie z braćmi Karnowskimi charyzmatyczny duchowny z Torunia. 

Jakie zagrożenia ma na myśli? Chodzi między innymi o znaczenie kapitału narodowego i jego wyprzedaż za bezcen, która miała miejsce w latach 90. To samo dotyczy również mediów, które w ogromnej większości znajdują się w rękach obcego kapitału. 

Nie sądzę, by ci, którzy to promowali, robili to bezinteresownie. Nie, oni wykonywali zadania. Na szczęście Polska się budzi. Oby się obudziła! Pewnie, że nie będzie łatwo. Ale da się. Powinniśmy sobie śpiewać każdego dnia: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Zresztą Radio Maryja jest chyba jedyną rozgłośnią, w której przynajmniej raz każdego dnia można usłyszeć hymn narodowy. Wszystkie zwrotki – podkreśla dyrektor Radia Maryja.

Ojciec Tadeusz Rydzyk opisuje też techniki manipulacji i zakłamań, które były stosowane także przeciw niemu. Rozprawia się również z fałszywymi wrzutkami, które od lat rozpowszechniają niektóre media. 

- Byłem przygotowany, ale nie sądziłem, że aż takie oszczerstwa się posypią, że to będą takie kłamstwa i że nawet niektórzy wśród duchownych w to uwierzą. Maybacha mam — plastikowe modele tego samochodu przysłali mi ludzie w prezencie [śmiech]. Choć kiedy o tym napisali, nie wiedziałem nawet, co to jest. Potem kiedyś na autostradzie mi pokazano. Nic specjalnego, samochód jak samochód – śmieje się ojciec Tadeusz i wyjaśnia, że podobne oszczerstwa padają pod jego adresem i dzisiaj, choć w jego finansach wszystko jest przejrzyste.

O atakach na Radio Maryja pisze też w swoim artykule „Sukces wbrew III RP” Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu wPolityce.pl.

Żadne inne środowisko medialne nie było zwalczane z taką determinacją. Ojciec Tadeusz Rydzyk, jako spiritus movens toruńskiego przedsięwzięcia, atakowany był za pomocą najbardziej podłych chwytów, manipulacji i prowokacji. Sięgano po pomówienia i oszczerstwa. Mit maybacha, którym ojciec dyrektor rzekomo rozbija się po świecie, krąży do dziś. Choć kłamstwo dementowano wielokrotnie, niektórzy konsekwentnie je powielają.

Cała obszerna rozmowa z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i artykuł Marzeny Nykiel w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”. Już 5 grudnia w kioskach w całej Polsce, także w formie e-wydania na urządzenia mobilne na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła