Autorzy 2023 - promocja!

"wSieci": Nie jesteśmy Hunami!

opublikowano: 23 sierpnia 2016
"wSieci": Nie jesteśmy Hunami!

Dorota Łosiewicz w rozmowie z Maciejem Sikorskim, ojcem pięciorga dzieci.

Kilka tygodni temu „Newsweek”, piórem swojej dziennikarki Anny Szulc, bezpardonowo zaatakował odpoczywających nad morzem Polaków. Porównał wielodzietne rodziny do Hunów, którzy za pieniądze z 500+ postanowili tłumnie demolować polskie plaże. Dorota Łosiewicz, rozmawia na łamach tygodnika „wSieci” z Maciejem Sikorskim, ojcem pięciorga (niebawem sześciorga) dzieci, pomysłodawcą i autorem cyklu widowisk „Historia dla najmłodszych" i sprawdza, co o takiej „laurce” myślą sami zainteresowani, czyli wielodzietni rodzice.

 

- To język przypominający pogardę, z jaką hitlerowskie gadzinówki opisywały Żydów. Teraz niektórzy piszą podobnie. To nieprawdopodobna nienawiść. Odczuwam wielki smutek i niedowierzanie. To jest jakiś rodzaj odhumanizowania, który zaczyna przerażać- mówi Sikorski w rozmowie z Dorotą Łosiewicz. - Też do was nie trafia, że jako naród się kurczymy? A to przecież my ratujemy ten kraj od wyludniania! Pytam was – zwraca się ojciec do przedstawicieli liberalnych mediów – Dlaczego tak bardzo przeszkadza wam, że kupimy naszym dzieciom podręczniki i buty, że wielu z nas pojechało wreszcie na wakacje? Że część rodzin zacznie się normalnie odżywiać? To też jest złe? Przecież większość tej kasy zasili rodzimy rynek — to też do was nie przemawia?­­ – podkreśla.

Pytania stawiane przez Macieja Sikorskiego są poniekąd retoryczne, bo autor „Historii dla najmłodszych" zna na nie odpowiedź.

 

- Lewicowo-liberalne media, o których mówimy, karmią swych odbiorców tym, z czego są ulepione. W tym świecie króluje egoizm. Przyjemność myli się ze szczęściem. Spełnianie zachcianek jest najważniejszym celem życia. Większość konsumentów tych mediów implantuje te idee bezrefleksyjnie. Chcą być tacy jak ich idole — różnego rodzaju celebryci. Tym ludziom wmówiono, że wszystko to, co z Zachodu, jest dobre. Nie dostrzegają, że ta cywilizacja upada. Titanic idzie na dno, orkiestra gra disco, śpiewa „baba z brodą”. – podsumowuje ze smutkiem.

 

Czy nasz kraj i całą zachodnią cywilizację czeka zatem powolny upadek? Mimo szeregu zła wizja nie jest aż tak pesymistyczna, ponieważ już widać, że naród się budzi. O tym, jakie są tego przesłanki, możemy dowiedzieć się z wywiadu w nowym numerze „wSieci”. Już 22 sierpnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła