Autorzy 2023 - promocja!

Wyjaśnić rządową aferę!

opublikowano: 8 lipca 2014
Wyjaśnić rządową aferę! lupa lupa
Fot. wSieci

„Jeśli prokuratura sobie nie poradzi, to koniecznością stanie się powołanie komisji śledczej".

Stefczyk.info: Media żyją kolejną aferą taśmową, skupiając się na podsłuchanej rozmowie Romana Giertycha, Piotra Nisztora i Jana Pińskiego. Można by sądzić, że ten wątek jest równie ważny, co poprzednie rozmowy dotyczące ludzi władzy. Tak rzeczywiście jest?


Gen. Zbigniew Nowek: Jest sprawą oczywistą, że tych rozmów nie można przyrównać. Waga rozmów Romana Giertycha, byłego polityka, jest znacznie niższa, ma inny wymiar niż rozmowy członków elity rządzącej. Nie wyobrażam sobie, by nagrania i treść rozmów ludzi władzy pozostały bez wyjaśnień. Tak istotne nagrania nie mogą pozostać bez wyjaśnienia. Trzeba naświetlić cały mechanizm, który miał miejsce. Taśmy mogą być przecież elementem szantażu i nacisku na konkretnych polityków, członków rządu czy inne osoby, których dotyczą nagrania. A jak wiemy z ostatnich nagrań szantażowanie w chwili obecnej to dla niektórych rzecz normalna i dobry pomysł na uzyskiwanie pieniędzy.


Jak powinna być wyjaśniana ta sprawa? Czy ekipa rządząca w obecnym składzie jest w stanie tego dokonać?

 

W tej sprawie musi być zapewniona bezstronność wyjaśnień. Ten proces powinien się odbywać w atmosferze możliwie dużej jawności. Obecnie wydaję mi się, że można dać czas prokuraturze na wyjaśnienie tej sprawy. Jednak jeśli ona sobie nie poradzi, to koniecznością stanie się powołanie komisji śledczej.

 

Cała rozmowa na Stefczyk.info

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła