Autorzy 2023 - promocja!

Zapis czatu z Witoldem Gadowskim

opublikowano: 12 sierpnia 2013
Zapis czatu z Witoldem Gadowskim lupa lupa
fot: www.facebook.com/WyspaWitoldaGadowskiego

W poniedziałek na profilu tygodnika wSieci na Facebooku odbył się czat z Witoldem Gadowskim. Dziennikarz od 2012 roku jest współpracownikiem tygodnika Sieci. Od lat zajmuje się dziennikarstwem śledczym. Był szefem telewizyjnej "Jedynki", przez wiele lat dziennikarzem stacji TVN, współpracował min. z "Gazetą Polską", "Czasem Krakowskim", publikuje na portalu stefczyk.info. Jest także autorem powieści "Wieża komunistów".

Zapraszamy do lektury wybranych pytań.

 

Lubię Pana czytać i pozdrawiam serdecznie! P.S. Jak to fajnie mieć na prawicy takich przystojnych i inteligentnych facetów jak Pan. W końcu tworzy się elita w tym narodzie ,to tak w dużym skrócie.

Niskie ukłony.

Czy jest szansa na książkę bądź inną formę współpracy Pana i Pana Przemka Wojciechowskiego?

Tak. Planujemy z Przemkiem nową książkę i film.

Ma Pan bardzo dużą wiedzę na temat agentów, służb... Czy znane są Panu osoby ze środowisk opozycyjnych będące agentami wpływu? Chodzi mi zarówno o opozycję z okresu PRL jak i opozycję salonu / obecnej władzy.

Agenci wpływu to najtrudniejszy do obiektywnego rozpoznania gatunek działalności. Tylko biblijnie po owocach możemy ich poznać. Znam kilku dziennikarzy, których opinie niemal w stu procentach pokrywają się z tezami pana Ławrowa.

Mam pytanie panie Witku: czy Pana zdaniem PIS jest gwarantem zmian konstytucjanalnych po dojściu do władzy? następne: czy ta partia jest w stanie zagwarantować wolności obywatelskie jeśli nie do stanu perfekt to przynajmniej do stanu przed zmianami. I następne, ostatnie dając szanse innym: jakie pana zdaniem winny być w skrócie tezy naprawy RP pierwszego rzutu, czyli zaraz po zmianie rządu?

Proszę o lekturę o mojego tekstu w nowym  wSieciach. Pewnie za tydzień. Kontrowersyjny, zapewniam.

Czy pan ma zamiar przejechać sie pseudolino, nową zabawką Nowaka?

Nie uciekam od nowoczesności, ale w rękach pana Nowaka takie zabawki staja się niebezpieczne.

Czy zgadza sie pan z opinią, że PO powstała z pieniędzy mafijnych a wyjście Słowika jest jakby rekompensatą za tą pomoc?

To nadinterpretacja. PO powstało jako pewien, być może nawet spontaniczny ruch, a to co się z niej wyrodziło, to już zupełnie inna historia. Z motyla wylazła larwa.

Pytanie na serio. od jakiegoś czasu poważnie nurtuje mnie takie zagadnienie: dlaczego inteligentni i wykształceni ludzie - moi znajomi - wierzą w takie cuda natury jak brzoza, o którą rozwala się jumbo jest, albo "seryjne" samobójstwa polskich polityków. Co jest genezą takich zachowań? Jakaś hipnoza (Kaszpirowski?), 25 lat oddziaływania "autorytetów moralnych" od Lipińskiej po Michnika?, nadawanie przez TVN obrazu w wysokiej rozdzielczości, czy po prostu "peers pressure", czy Pan się nad tym zastanawiał?

Strach. Prawda być może jest zbyt straszna.

Co sądzi Pan o książce "Polska Mafia" Sylwestra Latkowskiego, oczywiście chodzi mi o opisane tam powiązania na wysokim szczeblu, a nie o "telewizyjnych" gangsterów?

Czytałem, ...

Co sadzi Pan o referendum w Warszawie?

Żałuje, że nie jestem Warszawiakiem, bo głosowałbym za odwołaniem Pani Prezydent.

Jakie książki pan poleca?

Dobre -  Volkoff, Dan Raviv, Yossi Melman.

Jak Pan sądzi czy będą wcześniejsze wybory? A może wg. Pana powinny być?

Uważam, że musimy czekać do 2015. Niestety, zbyt wczesne wybory wróżą tylko kłopoty nowej ekipie.

Proszę Pana, jestem nękany przez prokuraturę i policję, bo postawiłem się ustosunkowanemu typowi, który naruszał moje podstawowe prawa. Co mi Pan radzi? Czy powinienem pozwać policję i prokuraturę? Pytam o to Pana, bo wiem, że ma Pan pewne doświadczenie w tej kwestii.

Tak, proszę korzystać ze swoich praw i drobiazgowo dokumentować, nawet w formie nagrań, akcje organów państwowych.

Pocałowałby Pan posła Annę Grodzką w rękę ?

Co do Pani Grodzkiej, to zwykle w dłoń całuję Damy.

Czy taka forma przeprosin kiboli Lecha usatysfakcjonowałaby donosicieli z Gazety Wyborczej ?

Byłem niedawno w Wilnie i zabolało mnie to co przeczytałem na stadionie Lecha. Sam jestem kibicem Cracovii i bardzo lubię Kolejorza, ale nie tak. To nie jest droga do budowania mostów. Trzeba jednak miarkować emocje, szczególnie te złe. Z Litwinami musimy rozmawiać i szukać wspólnej drogi.

 

Dziękujemy za wszystkie pytania. Zapraszamy na kolejny czat, już w przyszły poniedziałek. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła