Autorzy 2023 - promocja!

Złodziejstwo przestało się w Polsce opłacać

opublikowano: 27 września 2019
Złodziejstwo przestało się w Polsce opłacać
Fratria

Maciej Wąsik, zastępca koordynatora służb specjalnych, w rozmowie z Wojciechem Biedroniem na łamach "Sieci".

Po wprowadzeniu rozwiązań prawnych, które pozwoliły na kontrolę i monitorowanie rynku paliwowego, do Polski przestały wjeżdżać cysterny z lewym paliwem, a sprzedaż paliw w polskich rafineriach natychmiast wzrosła – w Lotosie o 20 proc., a w Orlenie o 38 proc – mówi Maciej Wąsik, zastępca koordynatora służb specjalnych, w rozmowie z Wojciechem Biedroniem na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.

Zdaniem polityka Centralne Biuro Antykorupcyjne wysyła jednoznaczny sygnał, że złodziejstwo przestało się w Polsce opłacać. Wzrosło też poczucie nieuchronności samej kary. Pojawia się również konstatacja, że nie wszystkim środowiskom udało się uchronić od utożsamiania ich z aferami. Maciej Wąsik jest również rozczarowany decyzją Okręgowej Rady Adwokackiej, która przywróciła do zawodu Roberta N., który pojawia się w kontekście dzikiej warszawskiej reprywatyzacji. Afera reprywatyzacyjna to także afera niektórych warszawskich adwokatów i środowisk prawniczych.

Wąsik jest zadowolony z działań, które przynoszą realne korzyści dla budżetu państwa. – W Ministerstwie Finansów i urzędach skarbowych panuje zupełnie nowy duch. Warto też pamiętać o powołaniu Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli wyspecjalizowanej służby do ścigania przestępstw podatkowych. Intensywnie pracują także policja, CBA i ABW, które mają tu ogromne zasługi. Maciej Wąsik podkreśla też bardzo ważne zjawisko poza uszczelnieniem luki VAT-owskiej. – Według Eurostatu polskie bezrobocie wynosi 3,2 proc. W zasadzie udało się je zlikwidować. To było zjawisko, które nas upokarzało, tworzyło ogromne obszary biedy, demoralizowało społeczeństwo. Dziś jest jednym z najniższych w Europie.

Zastępca koordynatora służb specjalnych odnosi się również do sprawy Ludmiły Kozłowskiej. Ostatnio Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał, że ma ona prawo przebywać na teranie Polski. – My pokazaliśmy wiele informacji i poszlak, które wskazują, że pani Ludmiła Kozłowska nie powinna mieć prawa do przebywania ani w Polsce, ani na terenie Unii Europejskiej.

Maciej Wąsik zachęca także, aby zapoznać się dokładnie z tym, co kryje się za akcją #SilniRazem. – Sam doświadczam tych brutalnych ataków jako polityk startujący w nadchodzących wyborach. Przedstawiciel służb specjalnych uważa, że Koalicji Obywatelskiej daleko do polityki miłości.

Dziennikarz dopytuje polityka o nasze bezpieczeństwo. – Jesteśmy krajem bezpiecznym, poziom poczucia bezpieczeństwa rośnie. To też powód do sporej satysfakcji. Jednak nie oznacza to, że nie ma wyzwań w tym zakresie. Na pewno nie można spocząć na laurach. Nie popełnimy takiego błędu – podsumowuje Wąsik.

Więcej na temat działań służb specjalnych w „Sieci”, dostępnym w sprzedaży od 23 września, także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła