Archiwum
Wydanie nr 27/2017 (240)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
20KRAJ
26W SIECI KULTURY
67OPINIE
82HISTORIA
88NAUKA
98ŚWIAT
92KUCHNIA
104NA KONIEC
106Wyprzedaż zasad
To ważny moment w historii Europy. Jedno zdanie kanclerz Angeli Merkel pozwala na uchwalenie w Niemczech ustawy uznającej związki par jednopłciowych za małżeństwa. Do tej pory opór CDU-CSU blokował tę zmianę forsowaną przez lewicę, w tym przez koalicjanta Merkel z SPD. Niemiecka chadecja podtrzymywała go, używając uzasadnień pragmatycznych – ciekawie pisze o tym z Niemiec Dorian Urbanowicz. Ale można powiedzieć, że rezygnując z oporu, partia Merkel wyprzedała ostatnie więzi z programem chrześcijańskim czy choćby z obroną tradycyjnego społeczeństwa.
W Niemczech wprowadzono już związki rejestrowane dostępne dla par jednopłciowych. Ale to nie wystarczyło, żądania środowisk LGTB nie znają granic. O konsekwencjach tej „równości” można dyskutować wiele, ale główna konsekwencja jest jedna: prawo adopcji dzieci przez te pary. I tu zgody być nie może, niezależnie od stosunku do religii. Dziecko nie powinno być narzędziem zapewniania komukolwiek namiastki szczęścia – rodzina bez ojca i matki jest rodziną ułomną. Jeśli jest problem dzieci niechcianych, odpowiedzią powinno być maksymalne ułatwienie adopcji dla małżeństw i rodzinne domy dziecka.
Polska prawica ma wady, ale jednak jest inna niż CDU. Większość Polaków wypowiada się przeciw takiej zmianie w kolejnych sondażach. Jeśli Polska jest zaściankiem, warto żyć w zaścianku.
Piotr Zaremba
Na łamach nowego numeru „wSieci”: Mamy dowód! Platforma kryła Amber Gold
W najnowszym tygodniku „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają notatkę szefa ABW, Krzysztofa Bondaryka, która pokazuje skandaliczną prawdę o postawie PO wobec Amber Gold. Dotychczas niejawna notatka dobitnie wskazuje na bezczynność Platformy Obywatelskiej i służb wobec działalności przedsiębiorstwa Marcina P.
Suma wszystkich głupstw
- Liczba sprzecznych z sobą nonsensów, jakie opowiadają rzecznicy otwartych drzwi dla imigrantów, każe mi sformułować własne „non possumus” – pisze w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Piotr Zaremba.
Irytują mnie antytrumpowskie fochy
- Salon pohukuje i obraża prezydenta USA, bo się boi, że rząd PiS wyciągnie z jego wizyty polityczne korzyści. Nie aprobuję tego zachowania – w nowym wydaniu tygodnika wSieci z byłym premierem Leszkiem Millerem rozmawia Piotr Skwieciński.
Odnosimy sukces i świat to widzi
- Nam stale chodzi o jedno, już od prezydentury Lecha Kaczyńskiego: o podmiotowość. Polska ma ambicje maksimum i minimum. Maksimum oznacza współdecydowanie w UE, minimum współdecydowanie w polityce wschodniej. Plan minimum jest już zrealizowany - w nowym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z ministrem spraw zagranicznych, Witoldem Waszczykowskim.
Nasz Donald
- Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie to wejście Polski do klubu równoprawnych strategicznych partnerów USA, jakimi były Wielka Brytania i Niemcy – pisze w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki.
Agencja (nie)Bezpieczeństwa Wewnętrznego
- Od dawna mówiło się o tym, że premier Donald Tusk już w maju 2012 r. dostał od ABW informację o przestępczym charakterze biznesu Marcina P. Dziś ujawniamy na to dowód. Do tej pory był to jeden z najpilniej strzeżonych dokumentów związanych z aferą. Słynna notatka powstała w czasie, gdy do Amber Gold wpływały największe pieniądze od Polaków omamionych swoistą gorączką złota. Dlaczego już wtedy nie przerwano oszukańczego procederu? Zasadne jest pytanie o pozorowanie pracy przez specsłużby, a nawet sabotaż – piszą w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło.