Autorzy 2023 - promocja!

Brudziński: postawcie na PiS

opublikowano: 19 maja 2014
Brudziński: postawcie na PiS lupa lupa
Fot. M. Śmiarowski/KPRM

"Oddanie głosu na te mniejsze ugrupowania to oddanie głosu na Donalda Tuska".

Stefczyk.info: Rozpoczął się ostatni tydzień kampanii wyborczej do europarlamentu. Emocje związane z kampanią zdają się nie być specjalnie wysokie. Czy jest Pan spokojny o wynik wyborów?


Joachim Brudziński: Spokój to ja będę miał po komunikacie Państwowej Komisji Wyborczej, która ogłosi, że PiS te wybory wygrało. Do tego momentu czuję wewnętrzną mobilizację i motywację, jak cały sztab partii. Te ostatnie dni trzeba wykorzystać do tego, by Polaków namówić, by na wybory poszli. A jak już pójdą, żeby oddali głos na PiS. Tych wyborców, którzy zostali zdezorientowani kłamliwą narracją, że pomniejsze partie prawicowe, odwołujące się do prawicowego elektoratu są alternatywą wobec naszej formacji, musimy przekonać, że oddanie głosu na te mniejsze ugrupowania to oddanie głosu na Donalda Tuska.


Dlaczego?

 

Odbieranie obecnie jednego czy dwóch punktów procentowych PiSowi może oznaczać, że o tyle wzrośnie poparcie dla PO. Dlatego gorący apel i strategia na najbliższe dni – aby dotrzeć do prawicowych, konserwatywnych wyborców z przekazem, by nie marnowali głosów, by nie oddawali głosu na marginalne kanapowe partie, które de facto są pomocnikami Tuska i Platformy.


Czy to nie jest szantaż? Mówi Pan: nie głosujcie na tych, na których chcecie, żeby nie wygrał Tusk...

 

To nie szantaż, to racjonalny opis rzeczywistości w konkretnej przestrzeni prawnej, wynikającej z ordynacji wyborczej i systemu przeliczania głosów. Wielokrotnie o tym mówiliśmy, że przy ordynacji do PE każdy głos oddany na partię, która ma minimalne szanse na przekroczenie progu wyborczego zwiększa szansę na wygraną PO i Donalda Tuska. To nie jest szantaż. To jest opis konkretnej rzeczywistości, jaka wynika z ordynacji i systemu liczenia głosów. To jest najważniejsze zadanie, by z tą prawdą dotrzeć do wyborców. Liderzy najmniejszych partyjek w imię swoich partykularnych osobistych interesów osłabiają szansę na zwycięstwo prawicy.


CAŁA ROZMOWA na Stefczyk.info!


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła