Autorzy 2023 - promocja!

Człowiek Wolności 2022

27.12.2022

Mamy laureata nagrody Człowiek Wolności tygodnika Sieci za 2022 rok! rozwiń

 

 

Czytelnicy i kapituła plebiscytu nie mieli wątpliwości, że w tym roku tytuł Człowieka Wolności Tygodnika „Sieci” należy się właśnie wicepremierowi, szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi. To wyraz uznania dla polityka, którego praca zabezpiecza polską wolność.

Przed całym rządem premiera Mateusza Morawieckiego, a ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem w szczególności, stanęło w minionym roku jednocześnie kilka ogromnych zadań. Obrona wraz z innymi służbami granicy państwowej. Dostarczenie pomocy wojskowej Ukrainie, w ocenie wielu ekspertów w pierwszych miesiącach kluczowej dla przetrwania tego kraju. Zorganizowanie logistyki dla wsparcia płynącego z innych państw. Wdrożenie opracowanej jeszcze przed wojną przez premiera Kaczyńskiego Ustawy o obronie Ojczyzny. Wdrożenie nowych, skutecznych mechanizmów rekrutacji żołnierzy. Odtwarzanie jednostek zlikwidowanych za PO-PSL, tworzenie nowych. Pogłębienie współpracy w ramach NATO. Wreszcie bardzo trudne przełamanie wielu blokad i niemożności w zakrojonych na ogromną skalę zakupach zbrojeniowych.

Te procesy trwają i postępują szybko, są na tyle zaawansowane, że Polska z dnia na dzień zyskuje bezpieczeństwo. Mimo potężnych ataków medialnych, dezinformacji inspirowanej także z zewnątrz udaje się realizować nawet bardzo ambitne cele. Silna i nowoczesna armia, zdolna odstraszyć potencjalnego agresora, będąca źródłem stabilności w całym regionie, podnosząca rangę naszego państwa, staje się faktem. Polska wyciąga mądre wnioski z tego, co się dzieje obok, Polska robi wszystko, by historyczne tragedie się nie powtórzyły.

Wiemy, jak bardzo ten wysiłek doceniają Polacy i dlatego wspólnie z naszymi Czytelnikami zdecydowaliśmy, że to właśnie wicepremier Mariusz Błaszczak zostanie X laureatem plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci. Szef MON dołączył więc do zacnego grona dotychczasowych zwycięzców: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (2021), prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka (2020), premiera Mateusza Morawieckiego (2019), ministra prof. Piotra Glińskiego (2018), prezes TK Julii Przyłębskiej (2017), prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (2016), prezydenta RP Andrzeja Dudy (2015), poety i pisarza Jarosława Marka Rymkiewicza (2014) i historyka z IPN prof. Krzysztofa Szwagrzyka (2013).

 
20.11.2022

Wybieramy Człowieka Wolności 2022 tygodnika Sieci! rozwiń

 

 

Od 21 listopada przez miesiąc drukujemy w tygodniku Sieci kupony, dzięki którym nasi Czytelnicy mogą zgłaszać kandydatury osób zasługujących za zaszczytny tytuł Człowieka Wolności 2022.

To już dziesiąta – jubileuszowa – edycja Plebiscytu, w którym nagrodzimy osobę, dla której wolność jest wartością najważniejszą, a jej obrona i szerzenie codzienną powinnością.

Naszymi dotychczasowymi laureatami byli: prezes PiS Jarosław Kaczyński (2021), prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (2020), premier Mateusz Morawiecki (2019), minister kultury prof. Piotr Gliński (2018), prezes TK Julia Przyłębska (2017), prezes PiS Jarosław Kaczyński (2016), prezydent Andrzej Duda (2015), poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz (2014), historyk z IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk (2013).

Czytelników zachęcamy do zgłaszania kandydatów na Człowieka Wolności 2022. Kupony drukujemy w tygodniku Sieci: 21 i 28 listopada oraz 5 i 12 grudnia. Kupony należy przesłać do 16 grudnia na adres: Fratria Sp. z o.o., ul. Finlandzka 10, 03-903 Warszawa, z dopiskiem „Plebiscyt”. Regulamin plebiscytu dostępny na www.wsieciprawdy.pl

Zapraszamy Czytelników, by razem z nami wybierali Człowieka Wolności 2022.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem plebiscytu

 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła