Czy Andrzej Duda będzie chroniony?
6 sierpnia Andrzej Duda stanie się najważniejszą osobą w państwie. Czy będzie odpowiednio chroniony? To jedno z podstawowych pytań przed rozpoczęciem tej prezydentury zadaje na łamach tygodnika „wSieci” Marek Pyza.
Autor zastanawia się nad bezpieczeństwem prezydenta Dudy i pyta, czy można mieć zaufanie do służb, które albo układ cementowały, albo zrywały się spod jakiejkolwiek kontroli, prowadząc własne gry.
To, co „(…) niepokoi najbardziej, to właśnie postawa funkcjonariuszy państwa PO wobec rywali – ignorancka, arogancka, pogardliwa. Doprowadziła do największej tragedii od dziesięcioleci. Po 10 kwietnia otrzeźwienie wcale nie przyszło. Było tylko gorzej.
Z bagatelizowaniem zagrożeń spotykaliśmy się jednak już dużo wcześniej, a przybierało ono czasem wymiar wręcz ordynarny, by wspomnieć ten żenujący komentarz z 2008 r. ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego po tzw. incydencie gruzińskim:
Jeśli to był zamach, to powiedziałbym: jaka wizyta, taki zamach. No bo nie trafić z 30 m w samochód, to trzeba ślepego snajpera. Więc raczej wygląda to na coś bardzo niepoważnego.
Tygodnik „wSieci” prezentuje też fragment najnowszej książki - wywiadu rzeki, jaki Bogusław Rąpała przeprowadził z Ewą Stankiewicz. Znajdziemy w tej publikacji precyzyjne analizy sytuacji Polski, mocne osądy, ale i kulisy wielu zdarzeń. W dużej mierze dotyczących tragedii smoleńskiej.
Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 3 sierpnia br. W tym wydaniu także artykuł na temat roli Gazpromu we współczesnej Rosji:
Ten gigant energetyczny znajduje się w centrum nowej zimnej wojny Kremla z USA i Zachodem, ale jest też jednym z narzędzi agresji przeciw Ukrainie. W latach pierwszej zimnej wojny gaz był po prostu towarem. W postkomunistycznej Rosji stał się przede wszystkim bronią, bo kurek od jego źródła zawsze można zakręcić” - pisze na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” Teresa Wójcik. Po cichu, niezauważenie kultura w III RP przejęta została przez kadry nowej, kontrkulturowej rewolucji, która reprezentuje dominującą dziś w Europie lewicowo-liberalną ideologię. W krótkim czasie Polskę, która odzyskała niepodległość dzięki „Solidarności” będącej odrodzeniem wspaniałej republikańskiej tradycji naszego narodu, zdominowały postawy stanowiące jej zaprzeczenie
-– pisze na łamach „wSieci” Bronisław Wildstein.
W tygodniku także publicystyczna reakcja na medialne pożegnanie zmarłego nagle Jana Kulczyka.
Pisanie tekstu o człowieku właśnie zmarłym to zadanie ryzykowne. Oczywiście maksyma „o nieżyjącym tylko dobrze” jest absurdalna. Traktowana dosłownie oznaczałaby, że w ogóle nie można pisać o historii, która jest przecież pełna postaci obecnie już martwych. Ale mimo wszystko teoretycznie lepiej by było odczekać chociażby do pogrzebu
-– zaczyna na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” wspomnienie najbogatszego Polaka, Piotr Skwieciński, dziennikarz i publicysta.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 3 sierpnia br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.