Autorzy 2023 - promocja!

Górny: Fatima jest aktualna

opublikowano: 29 lipca 2014
Górny: Fatima jest aktualna lupa lupa
fot. M.Czutko

Zapis czatu z Grzegorzem Górnym.

Czemu partia opozycyjna wobec władzy nie ma oferty i przekazu dla młodych ludzi i ich problemów?

A czy partia rządząca ma? Wydaje mi się, że żadne z ugrupowań w Polsce nie ma jakiegoś segmentu swojego programu skierowanego do młodych wyborców.

Książka jest już ponoć do kupienia, ale czy można prosić o krótką informacje, dlaczego druga książka o św. Faustynie Kowalskiej? Jakie są Pana plany co do następnych tematów wydawniczych? Pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego.

Książka pt. "Ufam" jest drugim, ale uzupełnionym i rozszerzonym wydaniem pozycji z 2010 roku. Różni się od poprzedniej projektem graficznym oraz większą liczbą zdjęć i dodatkowych ramek z tekstami. Pracuję teraz nad kolejną częścią cyklu "Świadkowie tajemnic".

Dlaczego wszyscy nas straszą wojną z Rosją? Skoro to tylko nasza wina, że nie potrafimy jako duże państwo przy słabej Ukrainie wyrosnąć na lidera regionu.

Może dlatego, że nie potrafimy wyrosnąć na lidera regionu grozi nam konflikt z potężniejszą Rosją.

Nie, że nie potrafimy tylko dlaczego nie chcemy? Czyli przez strach tak czy siak zostajemy popychadłem jak będziemy słabi dostaniemy od Rosji jak będziemy silni też dostaniemy od Rosji...

Były momenty gdy aspirowaliśmy do roli lidera regionu. Przykładem tego była udana wyprawa do Tbilisi przywódców Europy Środkowo-Wschodniej pod wodzą Lecha Kaczyńskiego. Problem polega na tym, że za obecnych rządów zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek projektów w tym kierunku.

JP II mówiąc o aktualności Fatimy wskazał na "znaki czasu". Czy dziś objawienie w Fatimie jest wciąż aktualne ? Widzi Pan takie "znaki czasu"?

Myślę, że Fatima jest nadal aktualna, gdyż w jednym z objawień Maryja mówiła o "błędach Rosji", które rozszerzą się na świat, co najczęściej zawężane jest tylko do komunizmu, a być może należało spojrzeć by na sprawę szerzej. Np. "błędem Rosji", który rozszerzył się na cały glob jest legalizacja aborcji, prawnie usankcjonowana po raz pierwszy w państwie Lenina.

Dlaczego apologetyczne książki z cyklu "dowody tajemnicy" są tylko luksusowo wydane? w efekcie czego są straszliwie drogie! to jest chyba apologetyka dla milionerów. Dlaczego nie ma tanich wydań? Zwykły papier, miękka oprawa itd. ?

Też prowadzę rozmowy z wydawcami na temat tańszych wersji.

Panie Grzegorzu, czy Pan wierzy w zamach w Smoleńsku?

Na pewno nie wierzę w raport Anodiny i raport Millera. I sam chciałbym wiedzieć co naprawdę stało się w Smoleńsku.

Czy grozi nam wybuch III wojny? Czy powinien nas niepokoić fakt że Niemcy kontrolują nasze media?

Kilkanaście lat temu, gdy byłem w Berlinie, odbywała się debata publiczna między Adamem Michnikiem a Gunterem Grassem. Michnik przekonywał, że kapitał nie ma narodowości, natomiast Grass ostrzegał Polaków aby nie oddawali swoich mediów w ręce niemieckich właścicieli ponieważ jest to sytuacja niebezpieczna. Bardziej przekonała mnie argumentacja Grassa.

Panie Grzegorzu. Jest pan ojcem gromadki dzieci. Jak przekonać młode małżeństwa w Polsce by decydowały się na więcej niż jedno dziecko?

Słowa nie przekonają nikogo. Potrzebne są fakty. Najlepiej zetknięcie się z żywymi przykładami tego, że to działa, nie zabija i przynosi szczęście.

Jak Pan odbiera wyniki badań mówiących o coraz słabszym przywiązaniu Polaków do kościoła? Coraz mniej ludzi chodzi na msze etc.

Z jednej strony ubyło trochę Polaków bo 2,5 mln wyjechało na emigrację. Z drugiej strony za szybko tracimy wpływ na młode pokolenie. Coś szwankuje w formacji chrześcijańskiej, skoro zbyt często bierzmowanie zamiast być sakramentem dojrzałości w wierze, staje się momentem rozstania z praktykami religijnymi. W zbyt małym stopniu tez rodzina jest miejscem przekazu żywej wiary.

Dlaczego ludzie z kręgu Frondy, Czterdzieści i cztery, Rebelyi itp., podający się za konserwatywnych katolików, są fanami rocka, a nie słuchaczami muzyki średniowiecznej?

Niektórzy nie są nawet fanami rocka. Są fanami techno

Doktor Środa dziś zażądała wyrzucania z pracy nauczycieli którzy podpiszą deklarację wiary. Barbaria w natarciu?

Nie od dziś.

Czy człowiek na okładce nowego „wSieci” to przebieraniec, udający powstańca? Jeśli tak, to wstyd dla braci Karnowskich.

Jest to uczestnik Powstania Warszawskiego, prof. Witold Kieżun.

Co Pan sądzi o pośle PiS Kamińskim, który rozwiódł sie z żoną, zostawiając ją z dwójką dzieci, by ożenić się z młodszą kobietą?

Każdy rozwód jest tragedią, zwłaszcza dla dzieci.

Interesował się Pan działalnością WSI?

Każdy kto zajmuje się sprawami publicznymi w Polsce, musiał siłą rzeczy zetknąć się z informacjami na temat WSI.

Jak to możliwe, że tak rozsądny człowiek jak Pan "łyknął" propagandowe bajeczki o "chrystianizacji" Rosji czy wręcz staniu się przez tę barbarię "centrum chrześcijaństwa"??? Czy Pan wie, że aborcji jest tam więcej niż na Zachodzie, o Polsce nie wspominając? Czy Pan wie o ilości chorych na AIDS, narkomanów, członków sekt w Rosji, o pijaństwie i ilości śmierci z przepicia już nie wspominając?

Pan pomylił chyba adresata pytania, bo ja nigdy czegoś takiego nie twierdziłem.

Kiedyś napisał Pan tekst, w którym sugerował Pan "nawrócenie się" Rosji. Zdaje się, że chyba nawet w "wSieci". Osobiście byłem zaskoczony. Oczywiście, artykuł reprezentował wyższy poziom niż teksty osób związanych z tzw. endekomuną, ale i tak budził lekką konsternację. Trzeba by poszukać, ale było coś takiego. Chociaż może niekoniecznie. Jeśli już Pan tak nie uważa - to dobrze. Pozdrawiam!

Napisałem tekst, który mówił o tym, że Kreml prowadzi grę operacyjną mającą stworzyć wizerunek Rosji jako bastionu konserwatyzmu i grać w ten sposób na podział Europy.

Co Pan sądzi o tym, że Martin Scorsese kręci film o prześladowaniach chrześcijan z czasów XVII-wiecznej Japonii? Czy ma, wg Pana, szansę zrehabilitować się tym filmem po bluźnierczym "Ostatnim kuszeniu Chrystusa?

Dobrze by było, gdyby tak się stało.

 

Dziękuje za Państwa pytania i poświęcony czas. Dobranoc!

 

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła