Autorzy 2023 - promocja!

Mastalerek: Idźmy głosować, bo wygra Urban

opublikowano: 28 listopada 2014
Mastalerek: Idźmy głosować, bo wygra Urban lupa lupa
Fot. Youtube.pl

"Jesteśmy jedyną alternatywną, jedyną realną zmianą".

 

 


Stefczyk.info: - Czy to ogromne zamieszanie w pierwszej turze wyborów i skandal z liczeniem głosów oraz ogłaszaniem wyników przełoży się na frekwencję w drugiej turze wyborów?
 
 
Marcin Mastalerek: - Niestety ta ogromna kompromitacja państwa polskiego, ta kompromitacja Państwowej Komisji Wyborczej może przełożyć się na obniżenie frekwencji w drugiej turze wyborów. To jest rzecz oczywista i dlatego my, odpowiedzialni politycy, którym zależy na demokracji apelujemy do wszystkich Polaków: 30 listopada idźcie głosować w drugich turach wyborów. Idźcie głosować przeciwko władzy i pokażmy, że nie zgadzamy się na fałszerstwa, nie zgadzamy się na nierzetelne wybory, nie zgadzamy się na taką kompromitację. 
 
Mówimy też i apelujemy do wyborców Platformy Obywatelskiej - wczoraj, w jednej ze stacji telewizyjnych skompromitowany rzecznik komunistycznego rządu mówił, że głosuje na Platformę przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Zwracamy się do wszystkich wyborców Platformy - zastanówcie się, czy chcecie być w jednym rzędzie się z Urbanem? Dobrze się zastanówcie, czy chcecie głosować razem z Urbanem.
 
I zwracam się do wszystkich wyborców centroprawicowych z prośbą i apelem - idźcie na wybory bo Urban pójdzie. On pójdzie na wybory, przeciwko PiS-owi. Idźcie, bo inaczej on wygra.
 
 

Ale czy to zamieszanie, włącznie z poważnymi zarzutami wręcz o sfałszowanie pierwszej tury wyborów, przynajmniej w jakiejś części nie spowoduje demobilizacji elektoratu Prawa i Sprawiedliwości? "Bo skoro i tak nas oszukają..." 
 
- I właśnie dlatego cały nasz przekaz w końcówce wyborów jest podporządkowany jednemu celowi - mobilizacji naszego elektoratu. Idźmy na wybory, żeby nie dać wygrać Urbanowi, który popiera Platformę Obywatelską. Idźmy po to, żeby nie dać satysfakcji tym, którzy doprowadzili do tych ogromnych nieprawidłowości.
 

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że ujawni wszystkie przykłady nieprawidłowości i fałszerstw wyborczych. Kiedy to nastąpi?
 
- Jesteśmy wręcz zalewani informacjami o nieprawdłowościach. Na bieżąco pracujemy nad przekazywaniem tych informacji do poszczególnych sądów okręgowych z wnioskami o unieważnienie wyborów. Procedura jest bowiem następująca: najpierw wnioski do sądów, później ewentualnie prokuratura
 
Tych dowodów jest masa, mnóstwo - począwszy od komisji obwodowych - niepodstemplowane karty, głosowanie poza komisjami wyborczymi, po wypaczenia dużo wyższego szczebla, komisji wojewódzkich. Mówię tu np. o komisji na Śląsku, gdzie są dowody, również w postaci zeznań, które będą przedstawiane przed sądem okręgowym.

Czytaj oryginalny artykuł na Stefczyk.info


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła