Archiwum
Wydanie nr 47/2017 (260)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
20KRAJ
26SIECI KULTURY
55OPINIE
74HISTORIA
80ŚWIAT
84GOSPODARKA
92KUCHNIA
104NA KONIEC
106Potępienie Polski
Rezolucja Parlamentu Europejskiego przeciw Polsce odsłania stan współczesnej Europy. Wobec narastającego kryzysu Unii jej establishment postanowił zewrzeć szyki i podjąć zdecydowane działania przeciw niepokornym. Jednym z nich jest demokratycznie wybrany rząd Polski, a więc reprezentacja naszego narodu. Dowodzi tego rezolucja wzywająca do uruchomienia wobec nas art. 7 traktatu, wzbudzającego liczne zastrzeżenia od momentu zapisania go, którego nie próbowano dotąd używać. Jego ostatecznym rezultatem są sankcje. Nazwany jest bronią atomową UE. Siły w niej dominujące zdecydowały się zaatakować nią Polskę. To rezultat zabiegów totalnej opozycji, która dowodzi tym, że władza jest dla niej ważniejsza niż interes kraju, co zademonstrowało sześcioro posłów PO oficjalnie popierających rezolucję.
Prawdopodobieństwo sfinalizowania owej procedury jest niewielkie, a próba jej realizacji narazi UE na kolejne wewnętrzne konflikty. Establishment unijny uznał jednak, że nie można pobłażać tym, którzy mu się nie podporządkowują. Z pewnością wpływ ma na to wyższościowa postawa elit starej Unii wobec swoich świeżych partnerów z naszego regionu. Walka o dominację staje się coraz bardziej czytelna, a retoryka wartości, którą posługuje się PE, ujawnia swój pretekstowy charakter. Art. 2 traktatu o UE, do którego odwoływali się autorzy rezolucji, głosi:
„Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn”.
Czy wartości te wymagają w Polsce radykalnej obrony UE? Reformy sprawiedliwości w Polsce przybliżają ją do stanu rzeczy w zachodnich krajach Europy, ale konkretami parlamentarzyści unijni się nie zajmowali.
Jacek Saryusz-Wolski zwrócił uwagę na gigantyczny skandal korupcyjny, w który uwikłani są rządzący Maltą socjaliści. Badająca sprawę miejscowa wybitna dziennikarka została zamordowana. PE nie zajmuje się tą sprawą ani innymi dotyczącymi establishmentu unijnego. Wybiera Polskę. To wystarczy za komentarz.
Bronisław Wildstein
Gra w premiera
Mimo licznych plotek najmniej w rekonstrukcji rządu przesądzona jest wymiana Beaty Szydło na Jarosława Kaczyńskiego – Stanisław Janecki na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” podsumowuje ostatnie spekulacje dotyczące zmian w rządzie.
W nowym wydaniu tygodnika „Sieci”: Kijowski ODrzucony
Jeszcze w tym roku powinien być gotowy akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi Kijowskiemu. Prokuratura zarzuca mu przywłaszczenie 121 tys. zł ze zbiórki wśród sympatyków KOD – pisząna łamach tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło.
Magdalena Ogórek w najnowszym numerze „Sieci”: Polacy wreszcie odetchnęli
W wywiadzie Jacka i Michała Karnowskich z dr Magdaleną Ogórek, publicystką i historyk sztuki, kandydatką na prezydenta RP w 2015 roku pada wiele mocnych i celnych wypowiedzi skierowanych w lewicowy establishment.
Elitarny oddział Kukiza się kurczy
W wyborach parlamentarnych w 2015 r. Paweł Kukiz wprowadził do Sejmu 42 posłów. Po połowie kadencji Kukiz’15 ma ich już o 11 mniej, ale lider bagatelizuje kolejne odejścia. Odchodzących nazywa koniunkturalistami lub zasłania się historią Porozumienia Centrum z początku lat 90. Dlaczego nie dostrzega swoich błędów? – na to pytanie na łamach tygodnika „Sieci” próbuje znaleźć odpowiedź Marcin Dobski, który opisuje panujące nastroje i sytuację w coraz mocniej kurczącej się formacji Kukiz’15.
Atak z marszu
Pierwsze informacje na temat „marszów faszystów w Polsce” pojawiły się jeszcze przed 11 listopada. Wydaje się, że inicjalnym artykułem był tekst w „The Independent”, który jest własnością rosyjskiego oligarchy – pisze Maciej Świrski o nagonce na odbywający się co roku 11 listopada Marsz Niepodległości, jego uczestników i sposób, w jaki potem są oni przedstawiani w mediach polskich i zagranicznych.
Na łamach nowego numeru tygodnika „Sieci”: Magdalena Ogórek – Odczepcie się od Polski!
W najnowszym numerze „Sieci” szczery wywiad z Magdaleną Ogórek, która sprzeciwia się nazywaniu Polaków faszystami, podczas gdy w Niemczech na marsz prawdziwych neonazistów nikt w Europie nie zwrócił uwagi. – Wspólny przemarsz z flagami przez Warszawę 11 listopada to żywa i piękna lekcja patriotyzmu – zauważa publicystka.