Autorzy 2023 - promocja!

Panny Wyklęte „wSieci Kultury”

opublikowano: 15 września 2013

16 poruszających utworów, 16 niezależnych, wspaniałych historii – to efekt projektu muzycznego „Panny Wyklęte”. O nowej płycie, z Aleksandrą Agaciak „Lilu”, Marceliną Stoszek i Anią Brachaczek rozmawia na łamach dodatku „wSieci Kultury” do nowego numeru tygodnika „wSieci” Marcin Wikło.

Jaki jest nowy album „Panny Wyklęte”? Zdaniem wokalistek to proste – świetny. A przy tym niezwykle zróżnicowany, prezentujący szerokie spojrzenie na historię Żołnierzy Wyklętych.

- Na tej płycie tak. I przede wszystkim w każdej piosence, niezależnie od stylu, mamy zespół Maleo Reggae Rockers grający na żywo. To element scalający – mówi Ania Brachaczek. – Oni też mają swoją „stylówkę”. Każda z nas wkłada w ten projekt swoją stylistykę, a chłopaki z zespołu dokładają własną. Czyli np. rock, ale grany przez reggae’owcow, rap, ale grany przez reggae’owcow. Przez to robi się spójnie. Bardzo lubię połączenia, szczególnie takich stylów, które teoretycznie ze sobą się nie łączą, a w efekcie wychodzi to dobrze – dodaje Aleksandra „Lilu” Agaciak.

Jak płyta „Panny Wyklęte” wpłynęła na patriotyczny entuzjazm przyjaciół młodych artystek? Jakie przesłanie niesie i co ma po sobie zostawić? Rozmówczynie Marcina Wikło mówią tylko z rozrzewnieniem –  „Gdyby ktoś kiedyś nas chciał w ten sposób uczyć historii...”.

Cała rozmowa już 16 września w dodatku „wSieci Kultury” do tygodnika „wSieci”, który jest dostępny także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Fragmenty wszystkich piosenek z płyty „Panny Wyklęte”, na której obok młodych gwiazd sceny muzycznej, pojawiają się także Kasia Kowalska czy Halinka Mlynkova – na stronie www.wpolityce.pl.



 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła