Autorzy 2023 - promocja!

Pospieszalski: Jaruzelski był grzesznikiem na gigantyczną społeczną skalę

opublikowano: 30 maja 2014
Pospieszalski: Jaruzelski był grzesznikiem na gigantyczną społeczną skalę lupa lupa
fot. PAP/Tomasz Gzell

„Całym swoim życiem był funkcjonariuszem systemu wojującego z Kościołem.”

Msza Święta w intencji Wojciecha Jaruzelskiego i jego pogrzeb to czas próby dla chrześcijan - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Jan Pospieszalski.

Jak to jest z tym nawróceniem gen. Wojciecha Jaruzelskiego? Mamy informację, że na kilkanaście dni przed śmiercią przyjął sakrament pojednania – Eucharystii i pojednał się z Panem Bogiem. Jednak warunkiem dobrej spowiedzi jest także zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu. Jaruzelski był grzesznikiem na gigantyczną społeczną skalę. Całym swoim życiem był funkcjonariuszem systemu wojującego z Kościołem. Jest współodpowiedzialny za morderstwa i cierpienie niezliczonej ilości Polaków, także za morderstwa kapłanów.

 — zaznacza dziennikarz.

 Dodaje, że Jaruzelski miał odpowiednią możliwość, aby zlikwidować podziały wśród Polaków. Wystarczyło stanąć w prawdzie.

Gdyby w obliczu śmierci stanął w prawdzie, to - myślę w mojej naiwności, wyznał by nam Polakom, prawdę o systemie komunistycznym. Powiedział o okolicznościach wprowadzenia stanu wojennego, jak i o okolicznościach transformacji. My jeszcze ciągle nie znamy ustaleń magdalenkowych i tajemnic, które okrywają początki III Rzeczpospolitej. Istnieją różne wersje, nie zawsze prawdziwe i one dzielą Polaków – ponieważ nie znamy pełnej prawdy, jesteśmy skłóceni, nie możemy dojść do ładu nad naszą najnowszą historią

 — stwierdza Pospieszalski.

 CZYTAJ CAŁY WYWIAD NA STEFCZYK.INFO!

 mc,Stefczyk.info

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła