Autorzy 2023 - promocja!

Prezes PiS dla "Sieci": Celem jest rozwój Polski

opublikowano: 24 maja 2021
Prezes PiS dla "Sieci": Celem jest rozwój Polski

O naszą energię i determinację się nie boję. Prawda jest taka, że największe ryzyka są zewnętrzne. Te związane z bezpieczeństwem Polski – mówi wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w wywiadzie na łamach tygodnika „Sieci” udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim.

Celem jest szybki rozwój Polski i poprawa losu bardzo wielu ludzi, także przez zmiany w systemie podatkowym, który stanie się bardziej sprawiedliwy. Dziś mamy odziedziczony po poprzednich rządach model regresywny – podkreśla prezes PiS wyjaśniając intencje stworzenia Polskiego Ładu. Zauważa również, iż zdaje sobie sprawę z tego, że jedną z grup, które zostaną dotknięte zmianami zawartymi w strategii rządu, są środowiska wpływowe:

Mam pełną świadomość siły tych grup i niektórzy nas przed tym ostrzegali. Ale my odpowiadamy przed Polakami. Nie ma żadnego powodu, by wyłączać te środowiska np. od współpłacenia na ochronę zdrowia w proporcjonalnie takim samym stopniu, jak czynią to inni pracujący. Jest zresztą specyfiką polską, że gotowe do wsparcia projektu naprawy państwa i modernizacji okazały się te grupy, które zwykle są obrońcami status quo. To ludzie, którzy nie dysponują wielkimi majątkami, nie są na szczytach społecznych piramid, ciężko pracują na utrzymanie swoich rodzin, w największym stopniu poparli PiS. Jesteśmy jedyną formacją proponującą realną modernizację w tym dobrym tego słowa znaczeniu, nowoczesność opartą na tradycyjnych wartościach.

Prezes PiS wskazuje też, jakie korzyści może przynieść Polski Ład:

Mam nadzieję, że społeczeństwo pozytywnie zareaguje na dobry program, który poprawia życie większości obywateli. […] zwiększa on szanse, by te 77 proc. przeciętnej europejskiej zamożności (PKB per capita), którą już dzisiaj mamy wedle danych unijnych za 2020 r., szybko podciągnąć do poziomu ok. 100 proc., a później dążyć do tego, żeby było więcej, żeby zrównać się z zachodnią częścią UE. By utrzymać wzrost, musimy nadrabiać nasze braki i słabości, podciągać lub w ogóle uzyskiwać kompetencje w obszarach nowoczesnych technologii, przemysłu, także zbrojeniowego.

Jarosław Kaczyński informuje, że nie ma planu na przeprowadzenie przedterminowych wyborów. Komentuje też wspólne głosowanie nad Krajowym Planem Odbudowy z Lewicą: – stało się coś ważnego, doceniam to, jesteśmy jednak z antypodów politycznych i musimy to brać pod uwagę […]. Jeżeli Lewica by na dłużej doszła do wniosku, że nasze propozycje społeczne są dobre dla Polaków i popierała choć niektóre z nich także w przyszłości, to tylko bym się cieszył.

Prezes PiS komentuje także siłę polityczną tworzoną wokół Szymona Hołowni – czy jest ona dla PiS szansą na podział opozycji czy zagrożeniem:

Raczej zagrożenie, bo to przecież kolejny ośrodek utworzony przez realnych mocodawców stojących na drugim czy trzecim planie. Podejmują takie działania zawsze, gdy dochodzą do wniosku, że dotychczasowy system jest zagrożony, a ci, którzy go dotychczas bronili na poziomie politycznym, słabną. W wielu wypadkach się udało, a w niektórych udało się tylko po części, ale nie będę wymieniał nazw formacji, bo wiem, jakie są sądy […]. Dziś jedno jest pewne: to próba kolejnej przebieranki środowisk, których wspólnym mianownikiem jest nienawiść do PiS.

Podczas wywiadu Jarosław Kaczyński odnosi się również do skutków pandemii. Stwierdza, że… ocena sfery gospodarczej jest bardzo dobra, pod względem zdrowotnym musimy wyciągnąć wnioski – i to robimy. Stąd też tak duży nacisk na ochronę zdrowia w Polskim Ładzie. Wiemy, że potrzeba tu radykalnej poprawy i to zrobimy. Wiele elementów wymaga analizy.

Cały wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 24 maja br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła