Autorzy 2023 - promocja!

„Sieci”: Polskę stać na więcej

opublikowano: 9 października 2019
„Sieci”: Polskę stać na więcej

Marszałek Senatu w wywiadzie dla tygodnika "Sieci"

Niech nam nikt nie zarzuca, że inwestowanie w polskie rodziny, w spójność społeczną, w narodową wspólnotę to rozdawnictwo - mówi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, na łamach tygodnika „Sieci” w rozmowie z Edytą Hołdyńską.

Marszałek Karczewski komentuje kwestie dotyczące zbliżających się wyborów oraz działań PiS. Marszałek Senatu zauważa:

Sondaże są dla nas korzystne. Cieszymy się z tego, ale sondaże nie wygrywają wyborów. Mamy program i informujemy o naszych propozycjach. Intensywnie pracujemy, by dotrzeć z nimi do Polaków. Widzę, jak forsowna i pracowita jest ta kampania wyborcza. Cieszy mnie, że na spotkania z nami przychodzi dziś dużo więcej osób niż wcześniej. Mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku w minionej kadencji. M.in. dlatego że udało nam się Polaków zachęcić do dialogu. Nasi rodacy coraz bardziej interesują się tym, co się dzieje wokół nich, w Polsce. Uświadamiają sobie, że to, co się dzieje w parlamencie, ma wpływ na ich życie. Cieszy nas ten wzrost obywatelskiego zaangażowania.

Marszałek Senatu wskazuje również, jakie założenie ma program PiS:

– Mamy program rozwoju Polski, który służy budowaniu narodowej wspólnoty i wytycza długofalową perspektywę rozwoju. Chcemy, żeby Polska była krajem, w którym obywatele korzystają z sukcesu ostatnich dekad i lat, i by nikt nie czuł się przegrany. Chcemy też, żeby Polska doganiała najbardziej rozwinięte kraje Europy. Nasze cele są ambitne. Chcemy, żeby Polacy byli dumni ze swojego kraju. Jednocześnie podkreśla, jak ważna jest praca włożona w dążenie do sukcesu: – Wszyscy politycy PiS, od prezesa Jarosława Kaczyńskiego począwszy, wciąż przypominamy, że potrzebna nam jest pokora i praca. Tylko ciężką pracą wygrywa się wybory. Tylko w ten sposób okazuje się szacunek wyborcom. Żeby wygrać wybory, trzeba zmobilizować swoich wyborców. Trzeba mieć solidny dorobek, ambitny program i sprawdzonych kandydatów. I PiS to właśnie oferuje Polakom. Naszej drużynie przewodzi wyrazisty i charyzmatyczny lider, który nie obawia się podejmowania trudnych wyzwań i wskazywania potrzebnych Polsce rozwiązań. Nasi polityczni przeciwnicy nie są, jak dotąd, w stanie przedstawić rozsądnej alternatywy dla programu PiS. Jest to okoliczność nam sprzyjająca. Ale powtarzam – zabiegać o poparcie wyborców trzeba do ostatniego dnia kampanii.

Stanisław Karczewski podkreśla też, że PiS odpowiada na potrzeby obywateli:

– PiS ma spójny program. Spójny wewnętrznie i spójny z potrzebami Polaków. Polska chce być nowoczesnym państwem europejskim, wnoszącym do Europy wartości, które przypominają o znaczeniu chrześcijańskiej tradycji, narodowej wspólnoty i tradycyjnej rodziny. Polacy nie chcą się wstydzić swojej tożsamości, ponieważ to nasza niepokorność i pragnienie wolności są najgłębszymi źródłami polskiego sukcesu. Taką wizję Polski w Europie prezentuje program PiS. Niech nam nikt nie zarzuca, że inwestowanie w polskie rodziny, w spójność społeczną, w narodową wspólnotę to rozdawnictwo.

Mówi także o pozytywnych skutkach, jakie może mieć podwyższenie płacy minimalnej:

– Stawianie na podnoszenie płac zainspiruje przedsiębiorców do modernizacji i wyboru ścieżki rozwoju opartego na wysokich technologiach oraz innowacjach, a nie na niskich płacach Polaków. Niech nikt nam nie mówi, że to populizm. Polacy to mądry naród – wiedzą lepiej, że to nieprawda […]. W interesie wszystkich Polaków jest, żeby polska gospodarka nie ugrzęzła ponownie w tym, co nazywaliśmy w przeszłości pułapką średniego rozwoju. Polskę stać na więcej”.

Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 7 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl  i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła