Autorzy 2023 - promocja!

"wSieci": Bliskie spotkania pierwszych dam

opublikowano: 20 lipca 2017
"wSieci": Bliskie spotkania pierwszych dam lupa lupa

Agata Kornhauser-Duda zadbała o to, by Melania Trump nie nudziła się w Polsce i wywiozła od nas jak najlepsze wspomnienia. Oto, jak wyglądała wizyta pierwszej damy USA od kulis – pisze Dorota Łosiewicz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. 

Melania Trump pokazała się w Polsce jako kobieta pełna uroku i wewnętrznego ciepła. Bezpośrednio po wizycie dziękowała prezydentowi Dudzie i jego małżonce, Agacie Kornhauser-Dudzie, za gorące przyjęcie: – „Polska jest pięknym krajem, ze wspaniałym duchem i ludźmi!” – napisała na Twitterze po wizycie w Polsce Melania Trump. Jedną z osób, która bezapelacyjnie przyczyniła się do tego, że pierwsza dama Ameryki poczuła się w Polsce niemal jak w domu, była prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, która spędziła z Melanią Trump kilka godzin – przypomniała Dorota Łosiewicz.

Autorka zdradza w tekście kulisy spotkania obu pierwszych dam: Polska pierwsza dama zaprosiła amerykańską na spotkanie w Belwederze. Pani Trump ujęła wszystkich niezwykłą punktualnością, ponieważ na umówione spotkanie nie spóźniła się nawet minuty. W Sali Pompejańskiej pierwsze damy mogły spokojnie porozmawiać w cztery oczy. To spotkanie trwało aż 40 minut. Rozmawiały oczywiście po angielsku, a podczas spotkania raczyły się wyborną szarlotką, którą prezydentowa Trump bardzo chwaliła – czytamy.

Pani Trump sprawiała wrażenie bardzo delikatnej, ale też nieco wycofanej i przestraszonej swoją rolą. To pewnie dlatego, że miała wystąpić  przed mężem na placu Krasińskich – relacjonuje jedna z osób zaangażowanych w przygotowanie wizyty. – Nie ma jednak wątpliwości, że pierwsze damy poczuły tzw. chemię i dobrze się czuły w swoim towarzystwie – słyszę – pisze autorka tekstu w tygodniku „wSieci”.

Dorota Łosiewicz zauważa, że obie pierwsze damy mają bardzo dużo wspólnego. Po części także dlatego, że – jak zauważa autorka – krąg ich codziennej aktywności publicznej i zainteresowań po prostu się pokrywa. Obie dużo czasu poświęcają problemom młodzieży i edukacji. Melania Trump szczególnie interesuje się aktywnością w sieci i związanymi z tym zagrożeniami.

Więcej o trudach roli pierwszej damy, także w kontekście kulis wizyty w Polsce, w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 17 lipca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła