Autorzy 2023 - promocja!

Kaczyńska: Czas zatrzymać inwazję

opublikowano: 31 lipca 2014
Kaczyńska: Czas zatrzymać inwazję lupa lupa
Fot. Andrzej Wiktor / "wSieci"

Czy kraje UE i Stany Zjednoczone stać na odwagę i realne przeciwstawienie się złu? – pyta we „wSieci” córka śp. Pary Prezydenckiej.

- Zachód w sprawie Ukrainy przez wiele miesięcy stosujący taktykę włoskiego strajku zdawał się nie zauważać pełzającej wojny. Wojny, która przybrała wielowątkowe oblicze, zaplanowanej w sposób inteligentny i perfidny, konsekwentnie zbierającej swoje żniwo – pisze na łamach tygodnika „wSieci” Marta Kaczyńska.

Przypomina słowa Lecha Kaczyńskiego, który na pamiętnym wiecu w Gruzji ostrzegał, że Tbilisi to pierwszy cel Putina, po którym będą następne.

- Cywilizacja dialogu została zaatakowana przez bezwzględny terror. Pytanie, co zrobi przyparty do muru Zachód. Czy kraje UE i Stany Zjednoczone stać na odwagę i realne przeciwstawienie się złu? Czy będziemy świadkami kolejnego spektaklu? – zastanawia się Kaczyńska.

W jej opinii potrzebna jest zdecydowana reakcja państw Zachodu.

- Stąpamy po grząskim gruncie, ofiary do dziś niewyjaśnionej katastrofy Tu-154M przez zachodnią opinię publiczną zostały już prawie zapomniane, zamach na Boeinga 777 widać gołym okiem, nie da się nad nim przejść do porządku dziennego. Czas zatrzymać inwazję. Czy znajdą się na tyle odważni, by podołać tej misji? - pyta Kaczyńska.

Polecamy cały felieton na łamach tygodnika „wSieci”! 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła