Autorzy 2023 - promocja!

"Sieci": 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu

opublikowano: 26 marca 2023
 "Sieci": 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu

W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w trasie. I w transie. Kłamstw. Używa ich z rozmysłem, na zimno. Uważnie przesłuchaliśmy jedno z jego przemówień, by wyłapać wszystkie wypowiedzi, które nijak się mają do prawdy. Ich skala poraża – czytamy w okładkowym tekście.

Artykuły z bieżącego wydania dostępne w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace. 

Marek Pyza w swojej publikacji na łamach tygodnika punktuje kłamstwa, jakie Donald Tusk wygłosił między innymi podczas spotkania w Żywcu. Zauważa: Szef Platformy Obywatelskiej już wie, że nie podporządkuje sobie pozostałych ugrupowań, a wizja trzeciej kadencji Prawa i Sprawiedliwości jest coraz bardziej realna. Uznał, że cel uświęca środki, całkowicie postawił na erystykę, a kłamstwo uczynił swoim fundamentalnym orężem.

 

W jednym z punktów materiału autor odnosi się do filmu opublikowanego dwa tygodnie temu przez Donalda Tuska. Polityk porównywał na nim obecne koszty zakupów z tymi z 2015 r., podkreślając, jak bardzo ceny wzrosły podczas rządów PiS. Marek Pyza komentuje: Internauci szybko sprawdzili ceny i okazało się, że lider PO nie tylko przesadził przy niemal każdej z nich, ale też wyliczono, na ile kilogramów jego ulubionego schaboszczaka może sobie pozwolić pracownik otrzymujący minimalne wynagrodzenie dziś, a ile mógł go kupić w czasie rządów PO. Nie chciało wyjść inaczej, niż na korzyść obecnych zarobków i cen (nawet tych zawyżonych, podanych przez Tuska).

 

Kilka wymienionych przez Pyzę kłamstw Tuska dotyczy także budowy CPK. Polityk stwierdził, że zmarnowano setki milionów złotych. Autor wyjaśnia: Nie ma żadnego śladu, by jakiekolwiek pieniądze zostały zmarnowane. Jeśli uznać Najwyższą Izbę Kontroli za obiektywnego audytora […], to w tym obszarze wystawiła prowadzonej inwestycji wręcz laurkę. „Poniesione przez CPK sp. z o.o. wydatki były zgodne z przyjętym, zaktualizowanym planem finansowym i nie przekroczyły zaplanowanego poziomu, który był – w opinii NIK – adekwatny do skali i zakresu działalności […].” – czytamy w raporcie opublikowanym w styczniu br.

 

Ciekawą rozmowę z ministrem Januszem Cieszyński, pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa przeprowadzają redaktorzy Jacek i Michał Karnowscy. Dowiadujemy się z niej, że tzw. mejle Dworczyka są niczym innym jak próbą zniszczenia polityka, który od lat pomagał walczącym o wolność na Wschodzie i już dawno miał z tego powodu zakaz wjazdu do Rosji i na Białoruś. Cieszyński uważa byłego szefa kancelarii premiera za jedną z osób kluczowych dla sprawnej organizacji polskiej pomocy dla Ukrainy. Był celem zaplanowanej od początku operacji rosyjskich i białoruskich służb specjalnych. Ten pogląd prezentują także inne europejskie służby zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Wszystkie kraje Unii Europejskiej we wspólnym oświadczeniu w ramach tzw. Cyber Diplomacy Toolbox potwierdziły, że za atakami cybernetycznymi, także tymi na Polskę, stoją właśnie te służby. Jego zdaniem podobny mechanizm możemy zaobserwować w przypadku treści oczerniających prezesa Daniela Obajtka. Zmiana, którą przeprowadził w obszarze uniezależnienia Polski od rosyjskich źródeł energii, jest fundamentalna, co oczywiście powoduje reakcję rosyjskich służb – czytamy.

Minister Cieszyński uważa także, że rząd poradzi sobie ze wszystkimi zmianami, jakie wynikają z nowelizacji prawa wyborczego. Centralny Rejestr Wyborców budujemy własnymi siłami i będzie to aplikacja oparta na dobrze działających rejestrach centralnych. Aplikacja do kontroli wyborów powstanie we współpracy z doświadczonymi, sprawdzonymi partnerami prywatnymi. To wszystko uczyni wybory bardziej transparentnymi, a wolność i demokracja będą jeszcze lepiej chronione – mówi polityk.

Zachęcamy też do zapoznania się z wywiadem Doroty Łosiewicz, która przepytuje Marka Sawickiego, wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści. Polityk na łamach tygodnika przypomina, że PSL autentycznie poczuł się w obowiązku bronić polskiego papieża. Jak mówi, dlatego ludowcy zainicjowali własną uchwałę, żeby podkreślić zasługi Karola Wojtyły. Wiemy, że gdyby nie Jan Paweł II, to nie doszłoby do odnowienia ruchu Solidarności, ani nie byłoby zwycięstwa w referendum dotyczącym przystąpienia do Unii Europejskiej. Jan Paweł II wystosował apel do Polaków, mówiąc, że to potrzebne i zgodne z jego myśleniem o Europie. Pamiętamy przecież jego słowa o tym, że Europa powinna oddychać dwoma płucami: wschodnim i zachodnim. Chcieliśmy oddać cześć zasługom Jana Pawła II, a kwestiami badań archiwalnych niech się zajmą historycy, ale niech to będą przygotowani badacze, a nie dyletanci – czytamy.

Dziennikarka dopytuje Sawickiego, czy nie obawia się progu 8 procent, który przewidziany jest dla startujących w wyborach koalicji. Według ludowca zarówno PSL, jak i Polska 2050 są zdeterminowane, by stawić czoła wyzwaniu. Uważam, że nasza umowa z Polską 2050 to powinno być porozumienie wyborcze w formie koalicji. W ogóle nie boję się tego progu 8 proc. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie w ciągu najbliższych siedmiu miesięcy przekonać wyborców do naszego programu. On jest dobrze przygotowany. Zresztą program mieszkaniowy PSL, sondowany przez „Rzeczpospolitą”, uzyskał największe poparcie wyborców. Spotykamy się z Polakami, jeździmy po kraju. Władysław Kosiniak-Kamysz jest cały czas w terenie, od stycznia odbył już ponad 40 spotkań. Odbiór jest dobry. Przekonanie do programu jest większe niż do samych nazw partii i środowisk je tworzących. Przez program przekonamy do projektu politycznego – zapewnia polityk.

Polecamy także artykuły: Stanisława Janeckiego Ostatnie straszenie lidera PO”, Jakuba Augustyna Maciejewskiego „Rosyjskie ziarna na polskiej ziemi”, Jana Rokity „Przystanek na drodze do piekła”, Aleksandry Rybińskiej „Niewidoczny znak”. Szczególnie interesujący jest wywiad z Dominikiem Tarczyńskim. Poseł Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego mówi w rozmowie z Wojciechem Biedroniem, jak wygrać z Donaldem Tuskiem. Natomiast Sławomir Siwek, sięgając do archiwów, przedstawia w swoim tekście, jak SB i komuniści próbowali niszczyć Karola Wojtyłę. 

Ponadto w tygodniku komentarze bieżących wydarzeń pióra Krzysztofa Feusette’a, Bronisława Wildsteina, Andrzeja Rafała Potockiego, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej, Samuela Pereiry, Jana Pospieszalskiego, Jana Pietrzaka i Dominika Zdorta.

Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”.

Artykuły z bieżącego wydania dostępne online od 27 marca br. w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace. 

Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła